Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.02 12:20

Kukuraitis skyrė įspėjimą neįgaliuosius technikos priemonėmis aprūpinančio centro direktorei

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis skyrė įspėjimą Techninės pagalbos neįgaliesiems centro direktorei Ilonai Orgurcovai.

Pasak ministerijos pranešimo, paaiškėjo, kad centro vadovė nesuplanavusi ir neturėdama tam pinigų inicijavo centro pastato stogo taisymo darbus, kuriuos vėliau reikėjo iš dalies padengti iš techninės pagalbos priemonėms įsigyti skirtų lėšų, nes statybos bendrovė dėl skolos jau ketino kreiptis į antstolius.

Ministro sprendimas buvo priimtas atsižvelgus į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje suburtos komisijos nustatytus faktus bei ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus pateiktą vidaus audito išvadą. Įspėjimas reiškia, kad jeigu per ateinančius metus bus padarytas antras toks pat darbo pareigų pažeidimas, vadovė bus atleidžiama iš pareigų.

Kaip praneša ministerija, Techninės pagalbos neįgaliesiems centre nustatyta ir kitų pažeidimų: pavyzdžiui, darbuotojams už komandiruotes, viršvalandinį darbą ar poilsio dieną nepagrįstai išmokėtos lėšos, kurias reikia grąžinti į biudžetą – tai sudaro apie 700 eurų. Be to, centras sumokėjo už neatliktus informacinės sistemos tobulinimo darbus, netiksliai formuoja poreikius, kiek ir kokių techninės pagalbos priemonių reikia neįgaliesiems, o, vietoje to, kad sudarytų sąlygas gyventojams konsultuotis telefonu nemokamai, įsivedė trumpąjį telefono numerį, kurio viena minutė skambinančiajam kainuoja 9 centus.

Ministerijos teigimu, įstaigoje taip pat nesilaikoma Viešųjų pirkimų įstatymo – neviešinamos arba nevisa apimtimi viešinamos sudarytos sutartys, tik iš dalies paisoma kibernetinio saugumo ir informacinės sistemos saugos reikalavimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi