Lietuvoje

2019.12.02 11:54

Viceministrė: manome, kad PAGD turėtų prisiimti atsakomybę dėl gaisro Alytuje

atnaujinta 13.27
Lukas Blekaitis, ELTA2019.12.02 11:54

Vidaus reikalų ministerijos sudaryta darbo grupė baigė tyrimą dėl Alytaus įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro gesinimo. Darbo grupės vadovė, vidaus reikalų viceministrė Beata Maliušicka sako, kad gaisro metu turėjo būti kitaip organizuojamas gaisro gesinimas.

„Buvo paskelbtas ketvirtas PIN (priešgaisrinio pajėgumo išsiuntimo numeris. – ELTA), mūsų darbo grupės manymu turėjo būti paskelbtas penktas PIN. Jei būtų penktas PIN, visiškai kitaip turėjo būti organizuojamas gaisro gesinimas. Tada juo turėtų užsiimti ne tik Alytaus priešgaisrinė tarnyba, o koordinavimas turėtų eiti iš centrinės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovybės“, – žurnalistams pirmadienį sakė B. Maliušicka.

Baigtas tyrimas dėl gaisro Alytuje: nors įtakos turėjo ir pastato trūkumai, labiausiai trūko PAGD įsitraukimo

Anot jos, neaišku, ar PAGD centrinė vadovybė padarė viską, ką turėjo padaryti.

„Buvo daroma ir gal daug buvo daroma. Net važiavo grupė specialistų į įvykio vietą spalio 16 d., bet gelbėjimo darbų vadovams nebuvo aišku, ką tie žmonės daro gaisravietėje, kokios jų buvo funkcijos, dėl to iki šiol neaišku mums, ar tą, ką turėjo padaryti operacijos centras iš vadovybės, padarė viską, ką turėjo padaryti“, – kalbėjo B. Maliušicka.

„Manome, kad PAGD turėtų prisiimti atsakomybę, tik nežinome, kokio lygio ta atsakomybė turėtų būti, nes šiandien apie tai dar anksti kalbėti“, – pridūrė viceministrė.

Darbo grupė nustatė, kad jeigu būtų paskelbta aukščiausia pajėgų pasitelkimo kategorija ir labiau į vadovavimą gaisrui gesinti įsitraukęs PAGD, tikėtina, kad būtų buvę sparčiau telkiami gaisrui gesinti būtini ištekliai ir pajėgos. Būtent to pritrūko per pirmąsias gaisro gesinimo dienas.

Vidaus reikalų ministerija inicijuos teisės aktų pakeitimą, kad juose aiškiau būtų reglamentuoti atliekamų gaisrų gesinimo ir kitų gelbėjimo darbų organizavimas ir vadovavimas jiems, nustatant aiškesnius kriterijus (gaisrui gesinti pasitelktų ugniagesių skaičių, gaisro trukmę paromis), kuriais remiantis būtų galima priimti sprendimą dėl gaisrų kategorijų, sudėtingumo ir vadovavimo jų gesinimui lygio.

Stiprindama civilinę saugą Vidaus reikalų ministerija rengia teisinį reglamentavimą dėl ekstremalios situacijos koordinavimo ir suvaldymo, taip pat techninės ir logistinės paramos užtikrinimo, kilus atitinkamos kategorijos gaisrui. Taip pat numatyta stiprinti strateginę komunikaciją ir užtikrinti operatyvią Visuomenės informavimo centro veiklą.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus