Lietuvoje

2019.12.02 11:27

Skvernelis dėl prie namų išasfaltuoto keliuko ramus: nesikišau ir nesikišu

prezidentūra žada greitu laiku įvertinti istoriją

Premjeras Saulius Skvernelis teigia nežinojęs, kad Vilniaus rajono savivaldybė beveik visas Vyriausybės papildomai kelių tvarkymui skirtas lėšas išleis tvarkyti keliui, esančiam greta jo namų.

Kaip pirmadienį teigė ministras pirmininkas, kelias asfaltuojamas dėl aktyvios bendruomenės, kuri prisidėjo savo veiksmais ir lėšomis. S. Skvernelis teigė, kad šio kelio asfaltavimo penki kaimai laukė 30 metų. Jis pats teigė nesikišęs ir nesikišantis į šį procesą.

„Mano, kaip opozicijos lyderis išsireiškė, asmenimis keliukas – 80 metrų – prieš trejus metus buvo išasfaltuotas penkių kaimynų už savo lėšas. Vilniaus rajono savivaldybė sprendžia, kur lėšas skirti ir kaip prioretizuoti gatves ir kelius. Kiek žinau, prioretizuoja pagal tai, kaip gyventojai prisideda savo lėšomis“, – sakė premjeras.

Jis teigė, kad sprendimas skirti papildomas lėšas buvo priimtas dar 2015 metais, kai Vyriausybei vadovavo Algirdas Butkevičius. Tuomet priimti sprendimai dėl kompleksinių priemonių ir 18 rajonų, kurie netenka europinės paramos vietinės reikšmės keliams, skirtas finansavimas.

Prezidentūra žada greitu laiku įvertinti istoriją

Prezidentūra, pastarąją savaitę pareiškusi, kad šalia premjero S. Skvernelio namų asfaltuojama gatvė kelia daug klausimų, žada jau greitu laiku išsakyti savo poziciją.

Prezidento Gitano Nausėdos atstovo spaudai Antano Bubnelio teigimu, šalies vadovas savo nuomonę deklaruos jau artimiausiu metu.

„Prezidentas savo nuomonę šiuo klausimu pareikš“, – pirmadienį žurnalistams sakė A. Bubnelis.

Primename, kad 15min.lt atliktas tyrimas skelbia, jog iš Vilniaus rajono kelių asfaltavimui papildomai skirtų 300 tūkst. eurų beveik visa suma atiteko Smiglių kaimo Upės gatvės, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis, remontui.

Vyriausybės vadovo patarėjai tvirtina, kad premjeras, balsuodamas dėl Vyriausybės nutarimo, kuriuo perskirstytos lėšos kelių priežiūrai, nežinojo, jog dalis šių pinigų skiriama ir konkrečiai jo gyvenamajai gatvei.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), pastarąjį trečiadienį Seime susirinkę į partijos prezidiumo posėdį, pasirašė nutarimą, kuriuo pažymima, kad atsakomybę dėl situacijos Ministrų Kabinete – dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus veiksmų bei premjero situacijos, kai jo gyvenamajai gatvei asfaltuoti buvo skirta papildomi 300 tūkst. eurų, turi prisiimti visa Vyriausybė.