Lietuvoje

2019.12.02 12:25

Seimo viešbutyje gyvenančių Kaminskų klausimas – mėtomas it karšta bulvė

Asta Martišiūtė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.12.02 12:25

Istorija dėl Kėdainių tarybos narės Aušrelės Kaminskienės ir jos vyro Seimo nario Dariaus Kaminsko tęsiasi. Kėdainių tarybos opozicijai penktadienį taip ir nepavyko užregistruoti klausimo dėl A. Kaminskienės galimai nedeklaruoto butų nuomos verslo ir iš individualios veiklos gaunamų pajamų.

Kėdainių tarybos narės galimi nusižengimai išlindo paaiškėjus, kad jos sutuoktinis Seimo narys D. Kaminskas gyvena Seimo viešbutyje ir moka tik už komunalinius mokesčius.

„Etikos komisija gavo Liberalų sąjūdžio frakcijos kreipimąsi dėl to, kad tarybos narė A. Kaminskienė galimai nedeklaravo savo individualios veiklos“, – pažymi Kėdainių tarybos Etikos komisijos pirmininkas Saulius Sinickis.

A. Kaminskienė priklauso Kėdainių valdančiajai daugumai. Į tarybą ji išrinkta su komitetu „Mūsų krašto sėkmei“. Tarybos opozicijos atstovas Saulius Grinevičius sako, kad rinkėjams turi būti atsakyta į klausimą, ar politikė, eidama į rinkimus, buvo sąžininga.

„Informacija apie Seimo nario D. Kaminsko ir jo žmonos A. Kaminskienės nekilnojamąjį turtą Vilniuje yra pasklidusi ne tik Kėdainiuose, bet ir visoje Lietuvoje. Jie turi tris butus, kurie yra nuomojami. Mes negalime aiškintis dėl Seimo nario, ar ten viskas yra gerai, ar blogai, bet A. Kaminskienė yra savivaldybės tarybos narė.

Ji lyg ir turi verslo liudijimus, tai lyg ir yra jos verslas, viskas tarsi būtų ir tvarkoje, tačiau man labai užkliuvo tai, kad nei butai, nei iš jų gaunamos pajamos nebuvo deklaruotos“, – paaiškina S. Grinevičius.

A. Kaminskienė sako, kad rinkėjai ja tiki labiau nei opozicija.

„Aš jaučiuosi labai nesmagiai, kada ši melaginga informacija yra paskleista, tačiau rinkėjai mane palaiko, viskas pas mus yra tvarkingai ir viską mes darome sąžiningai“, – tikina A. Kaminskienė.

Seimo opozicija reikalauja, kad iš Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojų pasitrauktų D. Kaminskas.

„Aš kreipsiuosi į komisijos pirmininką, kad tas klausimas būtų įtrauktas į darbotvarkę“, – sako Antikorupcijos komisijos narys Julius Sabatauskas.

Antikorupcijos komisijos posėdyje klausimą dėl D. Kaminsko tinkamumo eiti Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojo pareigas J. Sabatauskas taip ir neiškėlė.

Komisija nesvarstė

Seimo viešbučio nelegalius gyventojus demaskuoti padėjęs parlamentaras Bronislovas Matelis stebisi, kad klausimas dėl viešbutyje išimties tvarka gyvenančio ir kartu iš butų nuomos verslo pelną gaunančio politiko D. Kaminsko Seime mėtomas it karšta bulvė.

„Buvo sušauktas neeilinis Antikorupcijos komisijos posėdis, tačiau jame nė žodžio nebuvo kalbama apie D. Kaminską. Buvo aptariami kiti šalutiniai dalykai. Matyt, kad komisijos pirmininkas ar kiti nariai mano, kad viešbučio skandalas šiuo metu nėra aktualus.

Mano manymu, jis yra aktualus moraline prasme. Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas Vilniuje turi tris butus, juos nuomoja, gauna už juos nemažą pelną, o pats gyvena visų mokesčių mokėtojų sąskaita. Ar gali toks žmogus vadovauti Antikorupcijos komisijai?“ – klausia B. Matelis.

Kaminską į Antikorupcijos komisiją delegavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, tačiau valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis parlamentarą gina.

„Aš nemanau, kad jis siekė asmeninės naudos. Visą tai išsiaiškins Etikos ir procedūrų komisija. Aš galėčiau pasakyti, kad Seimo pirmininko važinėjimas kas rytą ir vakarą į Kauną yra daugiau nenormalu, nei šiuo atveju šnekant apie D. Kaminską, nes Seimo pirmininko kelionės mokesčių mokėtojams kasmet kainuoja dešimtis tūkstančių eurų“, – sako „valstiečių“ lyderis.

Seimo viešbutyje apsistoja ir butų nuomos verslu užsiimanti parlamentaro sutuoktinė A. Kaminskienė.

„Tame bute gyvena mano vyras. Dirbu tris dienas ir atvažiuoju nuo trečiadienio. Atsiprašau, aš pas vyrą atvažiuoju. Gal aš turėčiau pas nuomininkus važiuoti gyventi?“, – atkerta A. Kaminskienė.

D. Kaminskas Seimo viešbutį gavo išimties tvarka. Kaip jau buvo skelbta, tokiu būdu viešbutį buvo gavęs ir susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, kuris taip pat turi butą Vilniaus centre ir jį nuomoja.

„Tai mūsų reikalas ir mūsų teisė gyventi ten, kur yra teisėta gyventi“, – komentuoja J. Narkevičius.

Kai informacija apie Kaminskų šeimos rinkėjams galimai nedeklaruotą verslą tapo vieša, tiek parlamentaras, tiek Kėdainių tarybos narė A. Kaminskienė viešųjų ir privačių interesų deklaracijas papildė. Nurodė, kad verčiasi individualia veikla, tačiau kokio dydžio pajamas šeima gauna, neįvardijo.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.