Lietuvoje

2019.12.02 11:06

Premjeras Narkevičiaus atleisti neketina – nemato teisinio pagrindo

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.12.02 11:06

Po laikino nedarbingumo į darbą sugrįžęs premjeras Saulius Skvernelis surengė spaudos konferenciją, kur žiniasklaidai komentavo pastarųjų dienų įvykius. Vienas jų – susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Nors prezidentas ir pareiškė nepasitikėjimą J. Narkevičiumi, S. Skvernelis kol kas ministro atleisti neketina. Premjeras pirmadienį komentuodamas situaciją žiniasklaidai sakė, kad tam, jog ministras būtų atleistas, turi būti teisiniai faktai.

„Šiandien nematau nei vieno teisinio fakto, pagal kurį būtų galima reikšti pretenzijas ministrui, kad jis turėtų trauktis. Gal aš kažko nežinau, gal nemačiau, bet net ir tos pretenzijos, kurios ministrui pareikštos, noriu, kad būtų teisiškai įvertintos ir patikrintos, nes kai kas tiesiog jau pasirodo, kad buvo, švelniai tariant, netiesa – nebrakonieriavo ministras, neturi jis namo prie ežero ir t.t.“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras apie Narkevičių: nematau nė vieno teisinio fakto, pagal kurį būtų galima reikšti pretenzijas ministrui

Ministras pirmininkas teigė, kad kai bus įvertintos visos aplinkybės dėl kitų minimų faktų, tada jis susitiks su prezidentu ir aptars situaciją, o po susitikimo su prezidentu priims sprendimą. Visgi, S. Skvernelis teigė neketinantis priimti sprendimų, kurie galėtų grėsti valdančiosios daugumos griuvimu ar Vyriausybės nestabilumu, kai reikia priimti svarbiausią teisės aktą – valstybės biudžetą.

Portalas LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda, įvertinęs dėl J. Narkevičiaus kilusį triukšmą ir tai, kad šis situacijos nesutvarkė, kaip buvo prašyta, paragino susisiekimo ministrą trauktis iš pareigų. Tiesa, valdančiųjų tokia šalies vadovo pozicija neįtikino ir jie teigė, kad J. Narkevičiui trauktis nėra pagrindo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt