Lietuvoje

2019.12.02 07:23

Savaitės pradžia nelepins – sulauksime ir sniego, ir lietaus, o kelius kaustys plikledis

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.02 07:23

Savaitės pradžia nelepins – dauguma šalies rajonų sulauks sniego, kai kur iškris ir šlapdriba, ar lietus. Dėl silpnai neigiamos temperatūros daug kur formuosis plikledis. Kaip teigia LHMT sinoptikas Vytautas Sakalauskas, jau antradienį turėtume sulaukti mažiau kritulių.

Pirmadienį įsismaginę krituliai tęsis, daugiausiai iškris sniego, prie jūros numatoma šlapdriba, o kai kur – lietus. Šiaurės vakarinėje šalies dalyje numatomi intensyvūs krituliai, pietiniuose, rytiniuose rajonuose gali pasirodyti silpna lijundra. Dieną taip pat reiks saugotis plikledžio, nes krituliai tęsis, o temperatūra bus artima 0. Kai kur galima sulaukti ir šlapio sniego apdrabos. Dieną pūs pietvakarių, vakarų krypties vėjas, vakare jis pasisuks iš šiaurės vakarų. Temperatūra įdienojus svyruos tarp 0 ir 4 laipsnių šilumos, o prie jūros bus 6 laipsniai.

Antradienio naktį daug kur numatomi neintensyvūs krituliai. Temperatūra naktį nukris iki 7–2 laipsnių šalčio, tik prie jūros išliks apie 0 laipsnių.

Antradienio dieną kritulių mažės, o jei ir bus, jie daugiausiai bus sniego pavidalo. Pūs vidutinio stiprumo vakarų vėjas. Temperatūra bus klastinga – dieną svyruos tarp 2 laipsnių šalčio ir 2 šilumos, tik prie jūros sušils iki 5 laipsnių šilumos. Dėl tokių temperatūros kai kuriuose rajonuose formuosis plikledis.