Lietuvoje

2019.12.01 09:00

Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Rumuniją nacionalinės šventės proga

Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Rumunijos prezidentą Klausą Iohannį ir šalies gyventojus Rumunijos nacionalinės šventės – Susivienijimo dienos – 101-ųjų metinių proga.

Nacionalinės šventės proga Lietuvos vadovas palinkėjo džiugaus minėjimo, visokeriopos sėkmės, klestėjimo ir vienybės.

„Lietuva ir Rumunija yra artimos sąjungininkės sprendžiant daugelį aktualių europinės darbotvarkės klausimų. Norėčiau pasveikinti Rumuniją sėkmingai pirmininkavus ES Tarybai šių metų pirmąjį pusmetį. Lietuva ir Rumunija bendramintės Rytų partnerystės politikos klausimais ir kartu siekia Europos Sąjungos plėtros. Todėl džiaugiuosi, kad pirmininkavimo metu Rumunija skyrė ypatingą dėmesį šiai programai. Taip pat patikinu, kad Lietuva ir toliau nuosekliai rems Rumunijos narystės Šengeno erdvėje siekius", – rašoma Lietuvos vadovo sveikinime, kurį cituoja Prezidento komunikacijos grupė.

Pasak prezidento, Rumunija yra patikima sąjungininkė Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Bendru požiūriu ir vertybėmis grįstas bendradarbiavimas leidžia efektyviai spręsti aktualius žemyno saugumo ir gynybos darbotvarkės klausimus užtikrinant ne tik savo šalių, bet ir viso regiono saugumą.

Lietuvos vadovas taip pat pasveikino Rumunijos prezidentą perrinkimo proga ir palinkėjo visokeriopos sėkmės toliau einant šias svarbias ir atsakingas pareigas.