Lietuvoje

2019.12.01 08:36

Orai: į Lietuvą skverbiasi žiema – pirmadienį vietomis užvers 10 cm sniego sluoksnis

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.01 08:36

Pirmadienį didžiojoje šalies dalyje susidarys 3–5 cm sniego danga, o ten, kur snigs gausiau, sniego sluoksnis gali pasiekti net 8–10 cm, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Anot jos, į šalį atkeliauja žiemiški orai.

Kaip LRT RADIJUI sako sinoptikė, sekmadienio rytą beveik visoje šalyje laikosi neigiama temperatūra ir svyruoja tarp 1–4 laipsnių šalčio, tačiau prie jūros išlieka teigiama – 2–4 laipsniai šilumos. Sekmadienį bus nepastoviai debesuota: sulauksime giedresnio dangaus, švies saulė ir retkarčiais praplauks pavieniai tankesni debesys. Kai kur pasniguriuos.

Antroje dienos pusėje vakariniuose rajonuose krituliai bus mišresni ir gausesni, o šalies pietuose tikėtini negausūs pasniguriavimai. Pūs vidutinio stiprumo vėjas iš Vakarų. Didesnėje šalies dalyje turėtų būti apie 0 laipsnių, o prie jūros pakilti iki 3–4 laipsnių šilumos.

Pirmadienį, anot M. Kirkliauskaitės, atkeliaus tikra žiema. Iš vakarų pasisukęs atmosferos frontas pirmadienį keliaus per Lietuvą. Temperatūra naktį daugelyje rajonų bus nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio, o dieną bus apie 0. Tikėtina, kad prie jūros oras sušils iki 2–4 laipsnių šilumos.

Naktį krituliai daugiausiai bus sniego pavidalu vakariniuose ir šiauriniuose šalies regionuose, o dieną snigs jau visoje šalyje. Tikėtina, kad pajūryje į sniegą įsimaišys ir šlapdriba. Stipresni pasniguriavimai naktį tikėtini Klaipėdos ir Tauragės apskričių vietovėse, o dieną intensyvesnio sniego sulauks ne tik vakariniai, bet ir centriniai šalies rajonai.

Sinoptikės teigimu, didžiojoje šalies dalyje susidarys 3–5 cm sniego danga, o ten, kur snigs gausiau, sniego sluoksnis gali pasiekti net 8–10 cm.

„Reikėtų būti atsargesniems vairuojant ir vaikštant, nes bus slidoka“, – perspėja M. Kirkliauskaitė.

Antradienį snigs mažiau. Naktį ties rytiniais ir šiaurės rytiniais šalies regionais sulauksime gausesnių pasniguriavimų, tačiau paryčiais krituliai iš šalies pasitrauks. Antradienis turėtų būti gana gražus, saulėtas, tačiau gali būti žvarbu dėl stiprėjančio vėjo. Temperatūra naktį kris iki 1–7 laipsnių šalčio.

„Rytas bus šaltokas, o dieną pasirodanti saulė kilstelės temperatūrą arčiau 0 laipsnių“, – LRT RADIJUI sako sinoptikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt