Lietuvoje

2019.11.30 23:17

Vilniuje – reta proga pamatyti dešimtis žirgų, auginamų Lietuvoje ir kaimynystėje

Miglė Gaižiūtė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2019.11.30 23:17

Šį savaitgalį Vilniuje galima pamatyti kelias dešimtis Lietuvoje auginamų žirgų veislių. Į parodą suvažiavę augintojai sako, kad pastaraisiais metais žirgininkystė vis labiau populiarėja.

Su žirgais gera būti, jie pažįsta ir prisiriša prie šeimininkų, jų net tik charakteriai, bet ir nuotaikos įvairiausios- taip kalba tie, kurie be šių gyvūnų gyvenimo jau neįsivaizduoja.

Žirgų augintoja Gedvilė Vinslauskaitė sako, kad šie gyvūnai yra be galo protingi, gali atskirti šeimininko žingsnius, balsą.

Žirgininkystė, pašnekovų teigimu, Lietuvoje populiarėja – po Nepriklausomybės atgavimo šalyje veikė 7 dengti maniežai, dabar – dešimtkart daugiau, yra apie 100 žirgynų.

Lietuvoje yra keturios žirgų nacionalinės veislės – žemaitukai, sustambinti žemaitukai, Lietuvos sunkieji ir Lietuvos jojamieji. Dvi dienas veiksiančioje parodoje Vilniuje galima pamatyti visų lietuviškų ir kitų šalyje auginamų veislių atstovus – Baltijos hanoverius, rusų ristūnus, arabų žirgus ir kitus. Pristatomas ir dailusis bei konkūrinis jojimas, važiavimas kinkiniais, gimnastika ant žirgo.

Plačiau – Miglės Gaižiūtės reportaže nuo 19.34 min.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.