Lietuvoje

2019.11.30 10:23

Prezidentui priėmus Sinkevičiaus atsistatydinimą, laikinuoju ekonomikos ir inovacijų ministru tampa Vaičiūnas

LRT.lt 2019.11.30 10:23

Eurokomisaru paskirtas Virginijus Sinkevičius nustojo eiti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovo pareigas. Prezidentas Gitanas Nausėda priėmė jo atsistatydinimą iš ministro pareigų, rašoma pranešime spaudai.

Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą, priėmė ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus atsistatydinimą.

Šalies vadovo pasirašytu dekretu energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui pavesta laikinai eiti ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas nuo 2019 m. gruodžio 1 d., iki bus paskirtas naujas ekonomikos ir inovacijų ministras.

Kaip rašė ELTA, Europos Parlamentas trečiadienį patvirtino Ursulos von der Leyen vadovaujamą naujos sudėties Europos Komisiją, kurios nariu tapo iki šiol Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministro postą užėmęs V. Sinkevičius. Lietuvos deleguotas eurokomisaras EK bus atsakingas už aplinką ir vandenynus.

Tuo tarpu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad nereikia skubėti ieškoti naujo vadovo Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, V. Sinkevičiui tapus eurokomisaru.

Šiuo metu, pasak jo, yra svarbesnių darbų, tačiau kartu „valstiečių“ lyderis neatmeta, kad, priėmus biudžetą, gali būti rimtai svarstomas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Energetikos ministerijos jungimas.