Lietuvoje

2019.11.30 08:15

Orai: sklaidantis debesims kris temperatūra, formuosis plikledis

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.11.30 08:15

Ateinant kalendorinei žiemai, panašu, kad į Lietuvą bando belstis ir tikroji žiema. Tiesa, nors savaitgalį ir savaitės pradžioje bus šaltoka ir gali pasirodyti sniegas, tai gali trukti vos kelias dienas. Visgi sinoptikai perspėja vairuotojus savaitgalį būti atsargiais – šeštadienio pirmoje dienos pusėje, o vėliau ir vakare prognozuojamas plikledis.

Kaip LRT RADIJUI sakė Lietuvos meteorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas šeštadienis bus permainingas. Pasak jo, reikėtų atkreipti dėmesį į pirmąją dienos pusę – krentant oro temperatūrai daugelyje rajonų formuojasi plikledis, todėl vairuotojams rekomenduojama būti atsargiems. Nors dieną plikledis sumažės, jis vėl ims formuotis vakarop.

Dieną debesuotumas bus nepastovus, giedrėjantis kris oro temperatūra, krituliai iškris tik kai kuriose šalies vietose – daugiausia vakariniuose ir rytiniuose rajonuose, mažesnė kritulių tikimybė yra vidurio Lietuvoje.

Vėjas išliks stiprokas, bet pavojingi gūsiai numatomi tik vietomis. Į šalį įsiveržus šaltai oro masei temperatūra dieną daug kur iki 1-2 laipsnių šilumos, iki 3-4 laipsnių temperatūra kils pajūryje. Vakarėjant dangus išliks nepastoviai debesuotas, temperatūra kris sparčiau ir, tikėtina, kad daugelyje rajonų jau bus neigiama.

Pasak T. Kantauto vėjas aprims, todėl labai žvarbu būti neturėtų. Visgi, ir vakare reikės būti atidiems, nes vėl ims formuotis plikledis.

Sekmadienį bus nepastoviai debesuota, vietomis, daugiausia vakarinėje šalies dalyje, numatomi krituliai, vyraus sniegas. Temperatūra naktį kris iki 1-6 laipsnių šalčio, tik pajūryje bus kiek šilčiau.

Dieną temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio, iki 4 laipsnių šilumos. Pirmadienį didelė tikimybė, kad atkeliaus intensyvesnis sniegas bei daug kur susidarys sniego danga. Visgi, pagal prognozes žiemos įsitvirtinimo nematyti, nes prognozuojama, kad kitos savaitės viduryje orai kiek šils.

Populiariausi