Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.29 19:33

Po komisijos sprendimo Cesiulis siunčia ironiškus linkėjimus Kaunui ir užsimena apie būsimą aiškinimąsi prokurorams

LRT.lt 2019.11.29 19:33

Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ susikaupęs užterštas vanduo bus valomas ir tada išleistas į Nemuną, nuspręsta penktadienį per ekstremalių situacijų komisijos posėdį Alytuje.

Tiesa, Alytaus meras Nerijus Cesiulis dėl tokio sprendimo turi savo nuomone, kuri, išreikšta kiek ironiškai.

„Oras geras, dirvožemis geras, vanduo geras. Jau ir žibutės tuoj tuoj pražys. Būna stebuklų ir pas mus. Pasirodo, tikrai būna. Tik jeigu viskas taip puiku, kokio velnio tą žalą gamtai milijonais skaičiuoti? O jei rimtai. Visi puikiai suprantame, kad „Dzūkijos vandenys“ sėmė tą vandenį per gaisrą, kai koncentracijos buvo didžiausios, norėjo sužinoti, kas užmušė valymo įrenginių mikroorganizmus. Tą darė ne mums, ne ministerijoms, o sau, kad suprastų, kame čia reikalai“, – svarsto Alytaus meras.

N. Cesiulio teigimu, dabartiniai mėginiai kurie parodė, kad vanduo jau neviršija užterštumo normų, imti praėjus mėnesiui.

„Dalis to vandens jau daug kartų permaišęs su lietaus ar nuotekų vandeniu. Kur nusėdęs, kur išgaravęs. Todėl sakyti, kad Dzūkijos vandenų duomenys išgalvoti – mažų mažiausiai skiedalai“, – svarsto miesto vadovas.

Anot N. Cesiulio, po įvykusio komisijos susitikimo ministerija siūlo vandenį pro valymo įrenginius paleisti į Nemuną.

Tiesa, meras neslepia sarkazmo ir jei vanduo bus iš tiesų išleistas į didžiausią šalies upę, siunčia ironiškus linkėjimus Kauno miestui.

Be to, kaip teigia pats meras, panašu, kad jam gali tekti artimiausiu metu pasiaiškinti ir teisėsaugos atstovams, kaip pats miesto vadovas aiškina socialinėje erdvėje, už žmonių bauginimą.

„Jie siūlo, jie žino. Linkėjimai Kaunui! O man, panašu, teks eiti pasiaiškinti į prokuratūrą. Už žmonių bauginimą. Panašu, kad dar bus ką jums papasakoti“, – savo žinutę asmeninėje paskyroje užbaigė miesto meras N. Cesiulis.

LRT.lt primena, kad gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro iki šiol paskelbta ekstremali situacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi