Lietuvoje

2019.11.29 18:42

Prezidento ir Karbauskio konflikte į kampą spaudžiamas Skvernelis?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.11.29 18:42

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus konflikte dar vienas pjūvis – pirmas konfliktas tarp prezidento ir valdančiosios daugumos lyderio. Gitanas Nausėda ragina ministrą trauktis, tačiau panašu, kad valdančiųjų lyderiui Ramūnui Karbauskiui tokia prezidento nuomonė – nė motais.

„Labai aiškiai susidėliojusios funkcijos, kas ką gali, kurias galima labai aiškiai matyti šioje situacijoje. Prezidento maksimalus veiksmas ir buvo išreikšti nepasitikėjimą šiuo ministru. Kaip tai buvo padaryta, dėl formos dar galime diskutuoti. Nemanau, kad apie tai turėjo kalbėti vis dėlto vidaus politikos patarėjas, norėjosi pačio prezidento išstojimo, aiškiai sudėliotų argumentų ir atsakymų į visus klausimus.

Prezidentas iš esmės daugiau nieko negali, tačiau prezidentui jo reputacija yra labai svarbi. Kadangi jis galėjo būti vienas iš tų, kuris pareiškia nuomonę, ir ji gali daryti įtaką, tai jis tuo ir pasinaudojo. Turbūt stengdamasis ir tą savo gerą veidą išsaugoti“, – pasakoja LRT TELEVIZIJAI sako Mykolo Romerio universiteto lektorė, politologė Rima Urbonaitė.

„Gaila, kad prezidentas pasidavė konservatorių, opozicijos bandymams diskredituoti ministrą. Bandymui, kuris buvo organizuotas, planuotas ir, atitinkamai, kuriame nėra jokio realaus pagrindo abejoti ministro kompetencija. Jis neturi trauktis“, – po prezidento pareiškimo ketvirtadienį sakė R. Karbauskis.

Štai čia, anot politologės, yra įdomi situacija, kad iškart po prezidento pareiškimo išstoja R. Karbauskis ir pareiškia, kad į „prezidento burną įdėti konservatorių žodžiai, nors prezidento ir konservatorių santykiai nėra tokie, kad jie taip lengvai prezidentui į burną įdėtų žodžius“.

„Kitas dalykas, kad jis iškart pareiškė, kad „ministras dirba gerai“, nors nepasako nei vieno ministro padaryto gero darbo ir visiškai neįvertina to etinio, moralinio aspekto, kuris kilo po tam tikrų paaiškėjusių istorijų“, – sako R. Urbonaitės.

Anot jos, kyla klausimas – vis dėlto teikimą prezidentui dėl ministro atleidimo turėtų teikti premjeras. Šiuo atveju yra labai didelis klaustukas, ar nepaisant premjero ligos, yra suformuotas mechanizmas.

„Kad premjerui jo frakcija, netgi frakcijos seniūnas, kuris turėtų būti premjero partneris, visa tai sušvelnintų ir padarytų taip, kad neturėtume labai ryškių pasekmių. Iš R. Karbauskio veiksmų ir pareiškimų matau, kad nėra tų mechanizmų, ir premjeras kaip tik yra varomas į kampą, ir premjeras negauna pagalbos, kurią turėtų gauti“, – tvirtina politologė.

Visą pokalbį žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ nuo 07.38 min.:

Laba diena, Lietuva. Parduotuvių vilionės: kokių triukų imasi prekybininkai, kad priverstų mus išleisti kuo daugiau pinigų?