Lietuvoje

2019.11.29 15:15

Mero patarėja apie Alytaus gaisravietėje likusį vandenį: patikėkite, kvapas neįtikėtinai aštrus

šiuo metu komisija sprendžia, ką daryti su vandeniu

Aplinkos apsaugos agentūra (AAA), apibendrinusi atliktų tyrimų rezultatus, daro prielaidą, kad iš visų po gaisro Alytuje tirtų vietų nuotekos gali būti išleidžiamos į nuotekų sistemą surinkti ir valyti be papildomo apdorojimo.

Tiesa, ar toks ir bus priimtas sprendimas, dar nėra aišku, nes Alytuje kaip tik šiuo metu posėdžiauja komisija, kuri turėtų nuspręsti, kokių žingsnių imtis ateityje.

Kaip LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo Alytaus mero patarėja Agnė Čeplinskienė, šiuo metu susirinkusi komisija turėtų priimti sprendimą, kaip pasielgti su likusiu vandeniu, taip pat turėtų būti pateikti naujausi taršos duomenys bei kita informacija.

Tiesa, anot mero patarėjos, iki šiol atlikti tyrimai rodė skirtingus rezultatus, tačiau tam gali būti pagrįstų veiksnių, o pirminiai mėginių rezultatai, kurie buvo paimti dar gaisro metu, rodė itin didelę taršą.

„Dzūkijos vandenys“ savo iniciatyva darėsi tuos vandens tyrimus, norėdami sužinoti, kas išmuša jų valymo įrenginius iš pusiausvyros, kas užmuša mikroorganizmus. Įmonė pati dar gaisro metu darėsi tuos vandens tyrimus, o vanduo buvo pats cheminių medžiagų koncentratas. Dabar, kur daryti kiti tyrimai, tai jie daryti po mėnesio, kada tikėtina, jog kai kurios medžiagos išsigaravo, galbūt kažkur nusėdo, todėl niekas nesiginčija, kad dabar daryti tyrimai gali būti geresni, bet tyrimai, kurie buvo blogi, daryti gaisro metu“, – LRT pasakojo mero patarėja.

Anot A. Čeplinskienės, net ir dabar, praėjus jau penkioms savaitėms po gaisro, į įvykio vietą atvykę žmonės tikrai užuodžia aštrų kvapą, todėl kyla klausimas, ar tas vanduo iš tiesų nėra kenksmingas.

„Žinote benzino kvapą, taip?“ – apie kvapus, kurie sklinda nuo gaisravietėje likusio vandens, kalbėjo A. Čeplinskienė.

Tiesa, Alytaus mero patarėja sako, kad nuostabą kelia tai, jog specialistų duomenys, kurie pateikiami šiuo metu, rodo, kad jokių toksiškų padarinių nenustatyta, tuomet kyla klausimas, tai gal ir degusios padangos buvo ekologiškos.

„Patikėkite, nuvažiavus į gaisravietę kvapas yra neįtikėtinai aštrus“, – sakė A. Čeplinskienė.

LRT.lt primena, kad Aplinkos ministerijos pranešime teigiama, kad Aplinkos apsaugos agentūra apibendrino visų po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ spalio 24–lapkričio 18 d. paimtų nuotekų mėginių tyrimų rezultatus.

Šie rezultatai leidžia teigti, jog nė viena iš po gaisro Alytuje paimtų ir ištirtų medžiagų – sunkiųjų metalų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, lakiųjų organinių junginių – neviršijo momentinių didžiausių leistinų koncentracijų (DLK).

Kaip pranešama, šie rezultatai leidžia teigti, kad visuose mėginiuose buvo nustatyta kiek padidėjusi cinko koncentracija, bet nė viename mėginyje ji neviršijo DLK.

Pasak pranešimo, lapkričio 18 d. pakartotiniai nuotekų mėginiai buvo paimti, dalyvaujant policijos pareigūnams, iš keturių vietų: UAB „Ekologistika“ rūsio, mazuto rezervuaro, į kurį buvo perpumpuotas gaisrui gesinti naudotas vanduo, iš buvusio medvilnės kombinato išlyginimo rezervuaro ir Alytaus m. nuotekų valymo įrenginių rezervinio aerotanko.