Lietuvoje

2019.11.29 10:12

Širinskienė apskundė Bilotaitę dėl Seimo viešbučio buto, kurio ši atsisakė dar spalį

atnaujinta 11.26

Dėl Seimo viešbučio parlamentarė „valstietė“ Agnė Širinskienė apskundė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai parlamentarę konservatorę Agnę Bilotaitę, esą jai priklauso butas Seimo viešbutyje, tačiau ji jame negyvena. LRT.lt A. Bilotaitė teigia, kad patalpų Seimo viešbutyje ji atsisakė dar šių metų spalį.

Etikos sargams adresuotame kreipimesi prašoma pripažinti, kad A. Bilotaitė esą piktnaudžiavo savo, kaip Seimo narės teisėmis, laikė užėmusi nenaudojamą ir valstybės lėšomis išlaikomą butą Seimo viešbutyje, nors jame pati negyveno bei apie tai neinformavo Seimo kanceliarijos.

Dėl šių priežasčių prašoma įvertinti, ar konservatorė A. Bilotaitė neturėtų grąžinti į valstybės biudžetą lėšų, kurias valstybė sumokėjo už jai skirto būsto išlaikymą. Taip pat A. Širinskienė atkreipia dėmesį, kad, anot jos, tai ne pirmas atvejis, kai konservatorė A. Bilotaitė sau ir aplinkiniams taiko dvigubus standartus – deklaruodama didelį skaidrumą ji ilgą laiką buvo „pamiršusi“ deklaruoti savo gyvenimo partnerį ir su juo susijusius interesus, nors viešai buvo žinoma, kad jie gyvena kartu.

A. Širinskienę kreiptis į etikos sargus paskatino žiniasklaidoje paskelbta informacija, jog konservatorė A. Bilotaitė Seimo viešbutyje buvo jau ne pirmą kadenciją užėmusi butą, nors jame faktiškai jau ilgą laiką negyvena, o paaiškinti, kas moka už komunalines paslaugas – negali, nes nežino.

„Yra keista, kai Seimo narė, kartu su vyru, kaip skelbiama žiniasklaidoje, gyvenanti dviejų milijonų eurų vertės 500 kv.metrų name, dar reikalauja Seimo viešbučio. Labiausiai stebina tai, kad ji net nežino, kas apmokėdavo to buto išlaikymą, todėl priverčia valstybę apmokėti už to nenaudojamo buto šildymą, komunalines ir kitas išlaidas. Be to, per minėtą laikotarpį buvo situacijų toje pačioje TS-LKD frakcijoje, kuomet kitiems Seimo nariams, kaip, antai, Irenai Haase, viešbutyje buvo sunku rasti butą, todėl I. Haase vos nebuvo apgyvendinta Vyriausiosios rinkimų komisijos pastate, tuo tarpu jos kolegė nesivargino nenaudojamo buto apleisti“, – sako A. Širinskienė.

A. Bilotaitė Seimo suteikto būsto atsisakė

LRT.lt kalbinta A. Bilotaitė teigė, kad patalpų Seimo viešbutyje ji atsisakė šių metų spalio 3 d.

„Aš pateikiau prašymą dėl atsisakymo ir iš patalpų išsikrausčiau“, – tvirtino konservatorė.

Parlamentarė tikino turėjusi teisę turėti Seimo suteiktą būstą, kadangi yra klaipėdietė. A. Bilotaitė tikino, kad parlamento skirto būsto atsisakė tą akimirką, kai pasikeitė jos asmeninio gyvenimo aplinkybės.

„Buvo tokie pastebėjimai, kad galbūt galėjau tai (išsikraustyti – LRT.lt) anksčiau padaryti. Dėl tam tikrų aplinkybių, kurios susijusios su nėštumo laikotarpiu, su vaiko gimimu, tai aš negalėjau atvykti ir parašyti prašymo (atsisakyti Seimo būsto – LRT.lt), išsikraustyti. Tik tiek ir galiu pakomentuoti. Man labai keista, kai mane lygina su tais žmonėmis, kurie tikrai piktnaudžiavo tuo turtu, jį nuomojo, leido gyventi savo artimiesiems, nors gyveno čia pat“, – tikino A. Bilotaitė.

Konservatorė kartojo, kad, pagal teisinę reglamentavimą, ji gali gyventi Seimo suteiktose patalpose, bet jų atsisakė.

„Kadangi aš nenoriu piktnaudžiauti ir žinau, kad yra kolegų, kuriems reikia to būsto, tai todėl ir parašiau tą prašymą (dėl būsto atsisakymo – LRT.lt). Etikos komisija matys, kad formaliai, teisiškai aš galiu turėti tą turtą, bet situacija yra tokia, kad pasikeitė aplinkybės, turiu, kur gyventi ir man nereikia to būsto, kurį siūlo“, – tikino parlamentarė.