Lietuvoje

2015.08.26 16:23

Dėl globos namuose žuvusio 11-mečio pradėtas ikiteisminis tyrimas

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2015.08.26 16:23

Ištirti Vilijampolės socialinės globos namuose pro langą iškritusio vienuolikmečio žūtį sudaryta speciali komisija. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija po tyrimo žada reikalauti įstaigos vadovo atsakomybės.

Ištirti Vilijampolės socialinės globos namuose pro langą iškritusio vienuolikmečio žūtį sudaryta speciali komisija. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija po tyrimo žada reikalauti įstaigos vadovo atsakomybės.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Laisvūnas Bartkevičius po susitikimo su globos namų direktoriumi Linu Butkumi pranešė, kad komisija išvadas apie nelaimę turės pateikti iki rugpjūčio 31 dienos.

„Direktorius atsakingas už viską, kas vyksta jo vadovaujamoje įstaigoje, todėl atsakomybė yra tiesioginė“, – žurnalistams sakė viceministras.

Įstaigos direktorius L.Butkus tikina suprantantis atsakomybę, bet savo kaltės neįžvelgia trauktis iš pareigų neketina.

„Pateiksime tyrimą ir žiūrėsime, kodėl ir kaip atsitiko. Aš savo asmeninės kaltės nepareikšiu, jei būsiu kaltas (pasitrauksiu)“, – žurnalistams sakė jis.

Policijos duomenimis, nelaimė Vilijampolės globos namuose įvyko antradienį apie 10.50 val. Pro trečio aukšto langą iškritęs berniukas po kelių valandų mirė ligoninėje.

L.Butkus žurnalistams sakė, kad tualeto langas, pro kurį iškrito berniukas, prieš nelaimę nebuvo praviras, o langai įstaigoje yra „kritinės būklės“, kai kur yra prisukti varžtais. Pasak jo, ministerija buvo apie tai buvo informuota anksčiau ir langų sutvarkymui jau yra skirtos lėšos.

Ministerijos atstovų duomenimis, nors vaikui ir buvo diagnozuotas sunkus psichinis sutrikimas, jis negalėjo bendrauti, berniukas buvo judrus, sportavo, jam buvo suteikta galimybė judėti „tam tikroje teritorijoje“.

Tai ne pirma tragedija Vilijampolės globos namuose. Šiemet be priežiūros palikta globotinė valgydama mirtinai užspringo.

Dėl įstaigos kilo skandalas ir tuomet, kai į viešumą pateko filmuoti vaizdai, kaip psichinę negalią turintys globotiniai rišami prie lovų ir stumdomi.

Globos namuose apgyvendinami vaikai iki 18 metų su proto negalia ar psichikos sutrikimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.