Lietuvoje

2015.08.26 11:06

Į oro policijos misiją pirmą kartą atvyksta Vengrijos kariai

BNS2015.08.26 11:06

Vykdyti NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse ketvirtadienį į Lietuvą pirmą kartą atvyksta Vengrijos karinių oro pajėgų kariai su naikintuvais JAS-39 „Gripen“, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Vykdyti NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse ketvirtadienį į Lietuvą pirmą kartą atvyksta Vengrijos karinių oro pajėgų kariai su naikintuvais JAS-39 „Gripen“, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vengrai nuo rugsėjo 1 dienos pakeis budėjimą baigiančius Norvegijos ir Italijos karinių oro pajėgų karius.

Ketvirtadienį bazėje taip pat rengiama atsisveikinimo su aštuonis mėnesius budėjusiais Italijos kariais ceremonija.

Oficiali NATO oro policijos misijos kontingentų pasikeitimo ceremonija vyks pirmadienį, rugpjūčio 31 dieną.

Nuo rugsėjo Baltijos šalių oro policijos misiją vykdys aštuoni naikintuvai – dukart mažiau nei pastaraisiais metais, tačiau dukart daugiau nei prieš krizę Ukrainoje.

Pastaruoju metu Šiauliuose budėdavo dviejų šalių kontingentai, o dar po vieną – Estijos ir Lenkijos bazėse. Estijos Emario bazėje budės Vokietijos karinės oro pajėgos su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

Krašto apsaugos ministerija teigia, kad šiuo metu dar konsultuojamasi su sąjungininkais dėl papildomų pajėgumų Šiauliuose.

„Baltijos valstybės siekia, kad pagrindinis NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantis kontingentas Šiauliuose būtų sustiprintas papildomais pajėgumais tiek Estijoje, tiek ir Lietuvoje ir dėl to nuolat konsultuojamasi su sąjungininkais“, – teigiama trečiadienio ministerijos pranešime spaudai.

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo, Lietuvai, Latvijai ir Estijai tapus NATO narėmis. Lietuva su Latvija ir Estija visiems atvykstantiems sąjungininkių kontingentams suteikia priimančiosios šalies paramą, užtikrina logistinę paramą ir bendrai tam skiria iki 15 mln. eurų per metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.