Lietuvoje

2019.11.28 16:55

Eurokomisaro pareigose startuojantis Sinkevičius tikisi, kad politikai duos laiko žmonėms atsipūsti

Dainora Karklytė, ELTA 2019.11.28 16:55

Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, ketvirtadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pripažinus jo, kaip Seimo nario, įgaliojimus nutrūkusiais, sako, kad jaučia šiokią tokią nostalgiją darbui Seime, kur prieš trejus metus prasidėjo jo politinė karjera.

„Labai dėkoju Šeškinės, Viršuliškių gyventojams, kurie pasitikėjo manimi, išrinko į Seimą, ir tai buvo mano politinės karjeros pradžia. Tikiuosi, kad per tuos trejus metus jiems nebuvo gėda už ką jie balsavo. Tikiuosi, kad pavyko nuveikti darbų dėl jų – žmonių, bendruomenės ir, aišku, vėliau tapus ministru, tuos darbus kelti į kitą lygmenį – respublikinį lygmenį“, – po VRK posėdžio Eltai kalbėjo V. Sinkevičius.

Intensyvų politinį laikotarpį vadina priešrinkiminiu

Paklaustas, ką jaučia palikdamas darbą Lietuvos Vyriausybėje ir Seime tokiu intensyviu politiniu laikotarpiu, V. Sinkevičius atsakė, kad šis laikotarpis nėra išskirtinis, tačiau išreiškė viltį, jog politinės intrigos aprims bent jau švenčių metu.

„Šis laikas turbūt nesiskiria nuo įprasto priešrinkiminio laikotarpio. Galima sakyti, kad pasibaigus trejiems rinkimams buvo trumpas atsipūtimo laikotarpis – 100 dienų po prezidento rinkimų, kai visi šiek tiek pergrupavo jėgas, ir dabar prasidėjo Seimo rinkimų kampanija. Akivaizdu, kad ji vyksta, manau, kad kuo toliau, tuo vyks intensyviau. Tikiuosi, kad politikai duos žmonėms laiko bent jau per šventes atsipūsti nuo tų politinių rietenų, bet tai neišvengiamai grįš sausio mėnesį ir vėliau tik intensyvės“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

Politikas nesiryžo komentuoti prezidento Gitano Nausėdos pareikšto nepasitikėjimo susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi. Tai, pasak jo, yra prezidento ir premjero Sauliaus Skvernelio atsakomybė.

„Tikrai nesiimsiu vertinti prezidento vienų ar kitų pasakymų. Tai nėra mano kompetencija. Manau, kad tiek prezidentas, tiek ministras pirmininkas turi medžiagą, su kuria gali susipažinti ir gali pakomentuoti“, – pabrėžė V. Sinkevičius.

Tarp pirmųjų darbų Europos Komisijoje - žaliojo plano Europai pristatymas

Naujasis aplinkos ir vandenynų eurokomisaras įvardijo ir savo pirmuosius darbus EK: žaliojo plano ir žiedinės ekonomikos Europai pristatymas, švarios ir neužterštos gamtos siekis.

„Pirmiausia bus žaliasis planas Europai – jo pristatymas. Ten pagrindiniai darbai priklauso būtent mano mandatui: ES bioįvairovės strategija tiek vidinė, tiek tarptautinė. Taip pat žiedinės ekonomikos planas Europai, kas yra be galo svarbu. Na, o trečiasis tikslas – švarus oras, švarus vanduo ir švaresni chemikalai. Tai labai kompleksinės priemonės, kurios turės pirmiausia atsidurti žaliajame plane, o vėliau jau bus išplėtotos kaip atskiros strategijos, atskiri teisės aktai“, – prioritetus pradėdamas dirbti naujuoju aplinkos eurokomisaru Eltai įvardijo V. Sinkevičius.
Jis taip pat pabrėžė, jog laukia intensyvus pasiruošimas Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybai, kuri vyks gruodžio 16 d. Šiame renginyje jam teks pristatyti ambicingą EK planą bei prisistatyti pačiam.

„Tuoj pat artėja Žuvininkystės taryba, kuri būna visada labai įtempta, derybos trunka bent kelias paras, tad su komanda jai intensyviai ruošiamės, o jau prieš pat Kalėdas turėsime ir aplinkos ministrų susitikimą. Tai bus mano pirmoji taryba, reikės ir prisistatyti, ir pateikti ambicingą darbotvarkę, ambicingą planą artėjantiems penkeriems metams“, – pridūrė V. Sinkevičius.

Europos Parlamentas trečiadienį patvirtino Ursulos von der Leyen vadovaujamą naujos sudėties Europos Komisiją, kurios nariu tapo iki šiol Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministro postą užėmęs V. Sinkevičius. Lietuvos deleguotas eurokomisaras EK bus atsakingas už aplinką ir vandenynus.