Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Parlamentaras siūlo apriboti Konstitucinio Teismo galias

BNS 2015.09.08 13:45

Parlamentaras Linas Balsys siūlo, kad Konstitucinis Teismas galėtų spręsti tik dėl jau priimtų, bet ne dėl rengiamų teisės aktų konstitucingumo.

Parlamentaras Linas Balsys siūlo, kad Konstitucinis Teismas galėtų spręsti tik dėl jau priimtų, bet ne dėl rengiamų teisės aktų konstitucingumo.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, mišriai parlamentarų grupei priklausantis politikas tikina, kad KT yra „beveik uzurpavęs visą valdžią“ bei atima iš Seimo įstatymų leidybos teisę. L.Balsys, be kitų sprendimų, labiausiai kritikuoja KT išaiškinimą, jog dėl dvigubos pilietybės reikia rengti referendumą.

Tuo metu tokį L.Balsio siūlymą konstitucinės teisės ekspertas Vytautas Sinkevičius vadina „antikonstituciniu“, tvirtindamas, kad KT negali nurodyti ir nenurodo, kokį įstatymą priimti, tik parodo klaidas, kurias būtina ištaisyti, kad nebūtų pažeistas pagrindinis šalies teisės aktas. Siūlymui nepritaria ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vicepirmininkas Stasys Šedbaras.

Siūlymų riboti KT galias būta ne kartą – Seimo Biudžeto ir finansų komitetas birželį pasiūlė Vyriausybei parengti Konstitucinio Teismo įstatymo pataisas, kuriomis būtų draudžiama KT priimti sprendimus finansiniais ir ekonominiais valstybės klausimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi