Lietuvoje

2019.11.28 12:21

Kauno policija: mečetę ir sinagogą nuniokojo tie patys jaunuoliai

nustatyti asmenys – 17-metis, 18-metis ir 15-metė
Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2019.11.28 12:21

Kaune esančių mečetės ir sinagogos nuniokojimu įtariami tie patys jaunuoliai, ketvirtadienį pranešė Kauno apskrities policija.

Lapkričio 17 dieną apmėčius miesto centre esančią mečetę, išdaužti maldos namų langai. Lapkričio 23 dieną ant Kauno žydų religinės bendruomenės informacinės lentos prie choralinės sinagogos rastas aerozoliniais dažais išpurkštas antisemitinis užrašas „Heil Hitler“.

Manoma, kad abu nusikaltimus įvykdė tie patys paaugliai.

Policija praneša, kad bendraujant su religinėmis bendruomenėmis, buvo nustatyti trys asmenys: 17-metis, 18-metis ir 15-metė mergina.

Vienas iš jų, 17-metis, įtariamas dalyvavęs kartu tik apgadinant mečetę, o likę du jaunuoliai įtariami lapkričio 23 dieną nuniokoję Kauno žydų religinės bendruomenės informacinę lentą.

Šie du jaunuoliai, policijos duomenimis, įtariami ir namo Savanorių prospekte padegimu lapkričio 26 dieną.

Šiuo metu vykdomos jaunuolių apklausos ir kiti tolimesni ikiteisminio tyrimo veiksmai, kadangi gali paaiškėti ir daugiau įvykdytų nusikalstamų veikų.

Pasak policijos, 18-metis jaunuolis sulaikytas, 15-metė mergina perduota tėvų priežiūrai.

Už turto sunaikinimą ar sugadinimą ir kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninės, religinės ar kitokią žmonių grupę gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.