Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.28 11:01

Nausėdos kirčio sulaukęs Narkevičius sprendimą žada artimiausiu metu

atnaujinta 12.05

Prezidentas Gitanas Nausėda reiškia nepasitikėjimą susisiekimo ministru, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovu Jaroslavu Narkevičiumi ir mano, kad jis turi trauktis. Apie tai žurnalistams ketvirtadienį pranešė šalies vadovo vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis.

Atnaujinta 11 val. 53 min.

Sprendimą žada artimiausiu metu

Į Seimą atvykęs susisiekimo ministras nepasakė, ar ketina trauktis iš pareigų. Jis teigė, kad sprendimą priims po to, kai pasikalbės su į postą delegavusiais asmenimis. Be to, J. Narkevičius ir toliau laikosi pozicijos, kad prieš jį vyksta organizuotas puolimas dėl to, kad jis esą daug ir gerai dirba.

„Tikrai gerbiu prezidento išsakytą poziciją. Aš nesiveržiau į ministrus ir nesilaikau tos vietos, tačiau sprendimą priimsiu pasikonsultavęs su mane delegavusiais asmenimis, su Lenkų rinkimų akcijos atstovais, su koalicijos partneriais ir, be abejo, su premjeru“, – teigė J. Narkevičius.

Paklaustas, kada gali būti priimtas sprendimas, ministras sakė, kad artimiausiu metu, o paprašytas patikslinti, ar tai bus ketvirtadienį, ar vėliau, jis atsakė trumpai: „Bus matyt.“

Ministras ir toliau teigė, kad prieš jį organizuojamas puolimas dėl atliktų darbų. „Akivaizdu, kad aš esu darbštus žmogus ir pradėjau domėtis daugeliu dalykų – viešaisiais pirkimais, valstybinių įmonių valdymu, ar atstovaujama žmonių interesams.

Paaiškėjo, kad yra grėsmė išsaugoti valstybės ir žmonių poreikiams pastatus dėl pašto valdybos. Visi šie reikalai prasidėjo, kai priėmiau ryžtingą sprendimą dėl pašto valdybos“, – komentavo trauktis raginamas ministras.

Tiesa, paklaustas, kas jį puola, J. Narkevičius nesutiko atsakyti.

Ragina trauktis

„Susisiekimo ministrui prezidentas davė savaitę išspręsti jį lydinčias asmenines problemas. Šitas terminas baigėsi. Per savaitę problemos tik pagilėjo, o visuomenei klausimų tik padaugėjo. Tai – jau ne tik asmeninės ministro problemos. Nesibaigiantys klausimai trukdo ne tik susisiekimo sektoriui, bet ir visos Vyriausybės veiklai. Tai mažina žmonių pasitikėjimą valdžios institucijomis. Prezidentas nebegali pasitikėti šiuo ministru ir mano, kad jis privalo trauktis iš užimamų pareigų“, – teigė prezidento patarėjas.

Pasak P. Mačiulio, J. Narkevičius savo sprendimais parodė, kad jo veiklos ir darbo kultūra yra netinkama „šioms atsakingoms pareigoms 21 amžiaus Vyriausybėje“.

Nausėdos kantrybė išseko: prezidentas reiškia nepasitikėjimą Jaroslavu Narkevičiumi, jis turi trauktis

„Prezidentas laukia, kad premjeras nedelsdamas priimtų principingą sprendimą dėl ministro ateities. Prezidentas mano, kad valdančioji koalicija ir ministrą delegavusi partija gali pasiūlyti kitą kandidatūrą į susisiekimo ministro poziciją“, – pridūrė P. Mačiulis.

Prezidento patarėjo teigimu, premjeras Saulius Skvernelis apie šalies vadovo poziciją dėl J. Narkevičiaus yra informuotas, tačiau patikino neturintis informacijos, kaip į tai reaguoja Vyriausybės vadovas. Anot jo, prezidentas pastarosiomis dienomis su J. Narkevičiumi nebendravo, nes nebuvo tam reikalo.

„Tikimės, kad sprendimas iš premjero pusės bus, kaip galima, greičiau“, – pažymėjo prezidento patarėjas.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis situacijos nekomentuoja.

Sureagavo ir premjeras

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Tomas Beržinskas LRT.lt pabrėžė, kad premjeras situaciją dėl ministro J. Narkevičiaus pakomentuos, kai tik grįš į darbą. Nuo detalesnių komentarų patarėjas susilaiko. Premjeras į darbą turėtų grįžti šios savaitės pabaigoje arba pirmadienį. Šiuo metu S. Skverneliui suteiktas nedarbingumas dėl ligos.

Savo ruožtu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis dar prieš konferenciją prezidentūroje sakė, kad visiškai pasitiki ministru, o jo veiksmai nekenkia valdančiųjų reputacijai.

Paklaustas, kaip vertina prezidento G. Nausėdos kritiką J. Narkevičiui, R. Karbauskis teigia, kad tai nesusiję su susisiekimo ministro pareigų vykdymu, o kritika, anot jo, galima visiems.

„Tai niekaip nesusiję su jo pareigų vykdymu, jeigu šnekėtume apie Narkevičių. Jūs pasakykite, kokios pretenzijos yra dėl jo pareigų vykdymo? Žmogus ėmėsi to liūno, kuris buvo paliktas Roko Masiulio po ilgų metų neveikimo. (...) Šitas darbas yra labai sunkus ir jis jį darys toliau“, – patikino R. Karbauskis.

G. Nausėdos patarėjas vidaus politikos klausimais, paklaustas, kaip vertina „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio teiginius, kad J. Narkevičius neturi trauktis iš savo pareigų, pažymėjo tikintis, kad valdantieji nepavers valstybės vieno netinkamai dirbančio ministro įkaite.

„Prezidentas tikisi, jog valdančiajai koalicijai užteks sveiko proto, kad valstybė netaptų vieno netinkamai dirbančio ministro įkaite“, – tikino P. Mačiulis.

Opozicijos lyderis: susisiekimo ministras turi nedelsiant trauktis

Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas sutinka su prezidento raginimu ir teigia, jog J. Narkevičius turėtų nedelsiant trauktis iš užimamų pareigų, nes „jo elgesys menkina piliečių pasitikėjimą valstybe“.

Kaip rašoma pranešime, po šalies prezidento pareiškimo, kurį perdavė prezidento patarėjas, Seimo opozicija galimybių J. Narkevičiui toliau likti poste nemato, teigia J. Sabatauskas.

„Nesibaigiantys ministro viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktai, pradedant dukters apgyvendinimu Seimo viešbutyje ir baigiant lėšų skyrimu savo gyvenamosios aplinkos ir apygardos, kurioje yra išrinktas, gatvių asfaltavimui, nesugebėjimas tinkamai atstovauti Lietuvai užsienyje daro gėdą mūsų valstybei bei prasilenkia su bet kokiu padorumu ir etikos principais“, – sako J. Sabatauskas.

Opozicinės Seimo frakcijos susisiekimo ministrui yra parengusios ir interpeliacijos klausimus.

„Šis vis didesnį visuomenės pasipiktinimą keliantis cirkas turi kuo greičiau baigtis. Lengviausias būdas tai padaryti – ministrui pasitraukti pačiam. Jei ministras to nepadarys, Seime bus rengiama interpeliacija“, – sako J. Sabatauskas.

Prezidentas G. Nausėda praėjusią savaitę pareiškė suteikiantis susisiekimo ministrui J. Narkevičiui laiko ištaisyti padarytus sprendimus. Kitu atveju prezidentas teigė žadantis kalbėtis su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

„Aš kol kas suteikiu tam tikrą pasitikėjimo kreditą, kad jis mėgintų susitvarkyti, ką yra pridirbęs. Jeigu per artimiausias savaites to nepavyks padaryti, tada sėsime su premjeru ir kalbėsimės iš esmės“, – tvirtino G. Nausėda.

Dėl J. Narkevičiaus sprendimų pasipiktinimas viešojoje erdvėje kilo po to, kai jis spalio pabaigoje atleido Lietuvos pašto valdybą. Vėliau 15min.lt paskelbė, kad J. Narkevičiaus komandiruotės Abu Dabyje metu už vakarienę jam sumokėjo Susisiekimo ministerijai pavaldi Lietuvos automobilių kelių direkcija. Ministras paskelbė vėliau pats padengęs išlaidas.

Praėjusią savaitę 15min.lt taip pat paskelbė, kad J. Narkevičiui, kaip Seimo nariui, skirtame bute Seimo viešbutyje gyvena jo dukra Karolina Narkevič. Šią savaitę LRT radijas paskelbė, kad naudodamasis nemokamomis Seimo viešbučio paslaugomis susisiekimo ministras J. Narkevičius su žmona užsiima ir butų nuoma sostinėje. Galiausiai LNK laida „KK2“ gavo net kelis pranešimus, kad Trakų rajone, Gilūšio ežere, ministras J. Narkevičius galimai užsiėmė neteisėta žvejyba, brakonieriavimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi