Lietuvoje

2019.11.28 11:07

Netyla diskusijos ne tik dėl ministerijų sujungimo, bet ir Butkevičiaus kandidatūros į ministrus

atnaujinta 11.39
ELTA, BNS2019.11.28 11:07

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad nereikia skubėti ieškoti naujo vadovo Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, Virginijui Sinkevičiui tapus eurokomisaru.

Šiuo metu, pasak jo, yra svarbesnių darbų, tačiau kartu „valstiečių“ lyderis neatmeta, kad, priėmus biudžetą, gali būti rimtai svarstomas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Energetikos ministerijos jungimas.

„To klausimo mes nenagrinėjome, neturime tam dabar jokio laiko ir jokios diskusijos tuo klausimu nėra, nes šiandien dienai biudžetas yra svarbiausia. (...) Kai priimsime biudžetą, galbūt prieisime prie šito klausimo. Dabar laikinai gali pavaduoti ir pavaduos kitas ministras. Čia jokios problemos nėra“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Paklaustas, ar kalbos apie Energetikos ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijų jungimą gali tapti realybe, R. Karbauskis tokios galimybės neatmetė.

„Visko gali būti. (...) Jeigu šnekėti apie mūsų programą, ten yra rašoma, kad gali būti jungiama, bet programa yra programa, realybė yra kitas dalykas. Nenorime skubotų sprendimų, bet gali būti, kad tas klausimas dėl jungimo gali būti svarstomas labai rimtai“, – pridūrė R. Karbauskis.

Europos Parlamentas trečiadienį patvirtino naujos sudėties Europos Komisiją, kurios nariu tapo ir iki šiol Ekonomikos ir inovacijų ministro postą užėmęs V. Sinkevičius. Lietuvos deleguotas eurokomisaras bus atsakingas už aplinką ir vandenynus.

Prezidentūra: Butkevičiaus kandidatūra į ministrus jau yra diskutuojama

Ekspremjero Algirdo Butkevičiaus kandidatūra užimti ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovo kėdę yra svarstoma, sako prezidento patarėjas Povilas Mačiulis. Tačiau, akcentuoja jis, tai nėra vienintelis pretendentas perimti ministrų kabineto portfelį, likusį laisvą „valstiečiui“ V. Sinkevičiui tapus Europos Komisijos nariu.

„Kandidatūrų tikrai yra ir daugiau, Algirdo Butkevičiaus kandidatūra tikrai yra jau po truputėlį diskutuojama“, – LRT RADIJUI teigė P. Mačiulis.
Patarėjas taip pat pabrėžė, kad prezidentas Gitanas Nausėda naujajam ministrui kels labai aiškius reikalavimus.

„Prezidentas laikosi pozicijos, kad būsimasis ministras turėtų būti ne naujokas, kad jis turėtų būti iš sistemos vidaus, kad išmanytų ekonomikos ir inovacijų failą – kitaip tariant, kad ateitų žmogus, kuriam nereikėtų visko mokytis iš pradžių, nes kadencija (Seimo. – ELTA) sparčiai artėja į pabaigą“, – pridūrė P. Mačiulis.

Buvęs premjeras, Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ narys Algirdas Butkevičius sako, kad, jeigu premjeras Saulius Skvernelis pasiūlytų jam eiti ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas, jis svarstytų imtis šios atsakomybės.

Premjeras dar neieško pamainos Sinkevičiui

Premjeras Saulius Skvernelis dar neieško pamainos V. Sinkevičiui.

„Noriu priminti, jog pagal Konstituciją kandidatus į ministrus teikia ministras pirmininkas, o ne kas nors kitas. Premjeras dar nėra pradėjęs naujojo kandidato paieškų“, – BNS sakė Vyriausybės vadovo atstovas Tomas Beržinskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.