Lietuvoje

2019.11.28 10:07

Karbauskis: Narkevičiui nėra pagrindo trauktis, neleisime griauti koalicijos

Seime pradėti rinkti parašai
Milena Andrukaitytė, BNS, Benas Brunalas, Dainora Karklytė, ELTA2019.11.28 10:07

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui nėra pagrindo trauktis. Savo ruožtu „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas didelės bėdos į skandalus vis įsiveliančio Vyriausybės nario veiksmuose nemato. Jo teigimu, J. Narkevičius, kaip jaunas ministras, tiesiog nemoka tinkamai komunikuoti su žiniasklaida.

„Jei šnekėti apie tai, kas inkriminuojama J. Narkevičui, galėtume rasti labai daug pavyzdžių tų žmonių, kurie inkriminuoja, ir padarė daug didesnius etikos pažeidimus ir taip toliau“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskio vertinimu, prieš Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS) „vyksta organizuotas sistemiškas puolimas“, bet valdantieji neleis griauti koalicijos.

„Ministras ėmėsi tokių labai svarbių sričių, kaip „Lietuvos paštas“, „Lietuvos geležinkeliai“, kelių tvarkymo klausimai, pajudinti labai dideli interesai. Prieš Lenkų rinkimų akciją, akivaizdu, kad vyksta organizuotas sistemiškas puolimas“, – kalbėjo LVŽS vadovas.

„Tai suplanuota akcija, kuria siekiama sužlugdyti Lenkų rinkimų akciją, kuri yra viena iš koalicijos partnerių, kad mes kaip koalicija nebegalėtumėm priimt sprendimų. Šitoj situacijoj teigiu, kad mes bet kokiu atveju ruošiamės priiminėti biudžetą, kuris bus socialiai orientuotas ir neleisime griauti koalicijos“, – teigė R. Karbauskis.

G. Kirkilas nemato problemų dėl J. Narkevičiaus: jis, kaip jaunas ministras, tiesiog nemoka komunikuoti

Nepaisant opozicijos ir prezidentūros reiškiamos kritikos susisiekimo ministrui J. Narkevičiui, valdančiųjų „socialdarbiečių“ lyderis G. Kirkilas didelės bėdos į skandalus vis įsiveliančio Vyriausybės nario veiksmuose nemato. Jo teigimu, J. Narkevičius, kaip jaunas ministras, tiesiog nemoka tinkamai komunikuoti su žiniasklaida.

„Aš galvoju, kad kai kur jis, kaip jaunas ministras, nevisiškai sugeba komunikuoti su spauda... Visi kiti sprendimai priimti teisingai“, – žurnalistams Seime sakė G. Kirkilas, pabrėždamas, kad jei J. Narkevičiui bus surengta interpeliacija, jis jos tikrai nepalaikys.

Politikas teigė, kad šiuo metu valdančiųjų darbui kenkia ne Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškųjų šeimų sąjungai priklausantis ministras J. Narkevičius, bet opozicija, kuri, pasak jo, periodiškai rengia interpeliacijas ir organizuoja streikus.

„Aš manau, kad labiausiai kenkia opozicijos veikla, kuri,akivaizdžiai matyti organizuojant įvairius streikus. Tiesą sakant, jeigu opozicija siekia sugriauti šią koaliciją pati nesiimdama atsakomybės – tai yra labai neatsakinga“, – samprotavo G. Kirkilas.

Seime pradėti rinkti parašai dėl J. Narkevičiaus atleidimo: pasirašo ne visi opozicijos nariai

Seime pradėti rinkti parašai dėl interpeliacijos susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui.
Tai „Eltai“ patvirtino Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. Vis dėlto parlamentarė informavo,kad po interpeliacijos iniciatyva pasirašo ne visi opozicijos nariai.

„Pradėjome rinkti parašus, dar jų neturime. Ne visi opozicijos nariai rašosi kol kas“, – „Eltai“ sakė A. Armonaitė.

Prezidentūra ketvirtadienį pareiškė, kad susisiekimo ministras J. Narkevičius trukdo sklandžiai dirbti Vyriausybei. Šalies vadovas savo poziciją dėl ministro žada pareikšti artimiausiu metu.

Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė teigia, kad į skandalus įklimpęs susisiekimo ministras J. Narkevičius turi trauktis arba jam Seime bus surengta interpeliacija.

Visuomenėje pasipiktinimo susilaukė J. Narkevičiaus sprendimas spalio pabaigoje atleisti „Lietuvos pašto“ valdybą, ažiotažas kilo ir po to, kai „15 min.lt“ pasirodė informacija, jog komandiruotės Abu Dabyje metu ministras už vakarienę nemokėjo iš jo komandiruotei skirtų pinigų, bet pasinaudojo ministerijai pavaldžių įmonių lėšomis.
Praėjusią savaitę portalas „15min.lt“ taip pat paskelbė, kad J. Narkevičiui kaip Seimo nariui skirtame bute Seimo viešbutyje gyvena jo dukra Karolina Narkevič.

Šią savaitę LRT radijas paskelbė turįs informacijos, kad, naudodamasis nemokamomis Seimo viešbučio paslaugomis, susisiekimo ministras su žmona visgi užsiima ir butų nuoma sostinėje.

LNK laida KK2 gavo net kelis pranešimus, kad Trakų rajone, Gilūšio ežere, ministras taip pat galimai vykdė neteisėtą žvejybą, brakonieriavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt