Lietuvoje

2019.11.27 18:45

Pasipylė skundai dėl 16 kartų didesnio mokesčio už darželius ne kauniečiams

Vyriausybės atstovas Kauno politikams siūlo atšaukti sprendimą dėl 16 kartų didesnio mokesčio ne Kaune gyvenamąją vietą deklaravusių darželinukų tėvams. Kauno valdininkai sako, nediskriminuojantys vaikų, tik siekiantys, kad Kauno miesto vaikams būtų užtikrintos vietos darželiuose. Lietuvos tėvų forumas kreipėsi į teismą, prašydamas tokį Kauno politikų sprendimą stabdyti. 

Vyriausybės atstovas pasirašo siūlymą Kauno savivaldybei atšaukti sprendimą dėl brangesnių darželių ne Kaune gyvenamąją vietą deklaravusių tėvų vaikams.

„Tas teisės aktas, priimtas Kauno miesto savivaldybės tarybos, diskriminuoja vaikus, jų teisę į rinktis mokymo įstaigą“, – tvirtina Vyriausybės atstovas Andrius Cechanavičius.

Dabar vaiko diena darželyje kainuoja 58 centus. Nuo sausio ne kauniečių tėvai mokės 16 kartų brangiau – daugiau kaip 9 eurus. Jei mieste deklaruotas tik vienas iš tėvų, mokestis bus apie penkis eurus.

„Savivaldybės pozicija išlieka ta pati – prioritetas yra Kauno miesto gyventojai, jų interesai ir jų lėšų tikslingas panaudojimas. Tikimės ir kitos savivaldybės galvoja analogiškai“, – teigia Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Baltaduonytė.

Jei Kauno politikai sprendimo neatšauks – tam turi mėnesį – Vyriausybės atstovas gali kreiptis į teismą. Į jį jau kreipėsi tėvų forumas. Tuo metu Kauno rajono taryba spręs, ar nuo sausio šeimos, kurių vaikai nepatenka į rajono darželius ir lanko miesto, gaus kompensacijas.

„Kuriozas, nes kalba yra ne apie Kauno rajono ir Kauno rajono gyventojus, kalbama apie visos valstybės gyventojus, nes yra žmonių, kurie taip pat leidžia vaikus Kaune, nes gyvena pas tėvus, o deklaruotas vietas turi Vilniuje, Prienuose, Birštone, Jonavoje, Palangoje, Kuršių nerijoje – tai reiškia, kad visos savivaldybės turi priiminėti sprendimus tam, kad nebūtų diskriminuojami vaikai“, – sako Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas.

Kauno rajono bendruomenių atstovų teigimu, taip miesto valdžia siekia paveikti gyventojus prieš apklausą dėl Kauno inicijuoto dalies rajono teritorijų prisijungimo. Kauno meras šantažą neigė.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. Protestavo ir vežėjai: Vilniuje vilkikų kolona, vainikai ir gedulinga muzika imitavo transporto sektoriaus laidotuves