Lietuvoje

2019.11.27 17:08

Vilniaus rajono savivaldybė teigia, kad Skvernelio gatvė buvo tvarkoma dėl itin prastos kelių būklės ir eismo saugumo

LRT.lt2019.11.27 17:08

Kilus žiniasklaidos susidomėjimui dėl Upės g. atkarpos tvarkymo darbų, Vilniaus rajono savivaldybė pateikė atsakymus į iškilusius klausimus. Savivaldybės teigimu, gatvė, kurioje gyvena premjeras Saulius Skvernelis, buvo tvarkoma dėl kelių priežasčių.

Kaip teigiama pranešime, gatvėje remonto darbai buvo atlikti dėl eismo saugumo, taip pat gautų Vadovybės apsaugos departamento raštų dėl blogos kelio būklės, kuriuose reikalaujama Upės g. kelią sutvarkyti.

„Zujūnų seniūnija susiduria su sunkumais prižiūrint šį kelią su žvyro danga, o nuolatiniai greideriavimo darbai reikalauja didelių kaštų. (...) Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į daugkartinius gyventojų prašymus, Zujūnų seniūno nusiskundimus dėl nuolatinės ir sudėtingos šio kelio su žvyro danga priežiūros ir didelių kaštų palaikant aukštesnės kokybės šio kelio būklę bei Vadovybės apsaugos departamento raginimus užtikrinti tinkamą ir nuolatinę kelio priežiūrą, kadangi esama būklė kelia grėsmę saugiam eismui, taip pat įvertinus eismo intensyvumą bei siekiant užtikrinti darbų tęstinumą (dalis Upės g. jau praeitais metais buvo asfaltuota; parengtas techninis projektas) Savivaldybė pradėjo Upės g. atkarpos remonto darbus“, – teigia Vilniaus rajono savivaldybė.

Pranešime rašoma, kad 2018 m. rugpjūčio 17 d. bendruomenė „Neries slėnis“ kreipėsi į Vilniaus rajono savivaldybę dėl Upės gatvės dalies (250 metrų) asfaltavimo, dalyvaujant programoje 50-50, kur 50 proc. lėšų yra bendruomenės lėšos, 50 proc. prisideda Savivaldybė. Šios atkarpos asfaltavimo darbai buvo atlikti 2018 m. lapkričio mėn.

Savivaldybės teigimu, 2018 m. Upės g. buvo įtraukta į tikslinių objektų sąrašą (t. y. objektai, kurių tvarkymui buvo skiriamos Kelių direkcijos tikslinės KPPP lėšos) ir institucija kreipėsi į Lietuvos kelių direkciją dėl lėšų skyrimo kapitalinio remonto darbams atlikti.

„Deja, bet finansavimas nebuvo gautas. O 2019 m. vasario mėn. Vyriausybė pakeitė KPPP finansavimo lėšų naudojimo tvarkos aprašą, pagal kurį atsisakyta tikslinių lėšų skyrimo Savivaldybės numatytiems objektams finansuoti“, – rašoma pranešime.

Pranešime pabrėžiama, kad Upės g. kapitalinio remonto darbai, kaip ir kitų gatvių iš tikslinių objektų sąrašo, yra įtraukti į Vilniaus rajono strateginį veiklos planą, patvirtintą Savivaldybės tarybos sprendimu, todėl esą turi būti užtikrintas šių darbų tęstinumas.

„2018 m. pradėtas rengti, o 2019 m. parengtas Upės g. 6 km atkarpos nuo Vilniaus m. ribos per Gudelių k., Naujakiemio k., Pasienių k., Smiglių k., Bieliūnų k. iki Upės ir Užlandžių g., Užlandžių k. susikirtimo kapitalinio remonto techninis projektas. Taip pat Upės g. atkarpa, einanti per Pasienių bei Smiglių kaimus, kaip ir kitos rajono gatvės, yra įtraukta į Vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimo, taisymo ir priežiūros darbų objektų sąrašą, kurį tvirtina Taryba

Atsižvelgus į daugkartinius Savivaldybės prašymus dėl papildomų lėšų skyrimo Vilniaus rajono vietinės reikšmės kelių būklei pagerinti, 2019 m. spalio 30 d. Vyriausybė skyrė papildomus 692,7 tūkst. eurų vietinės reikšmės keliams tiesti, rekonstruoti ir kapitališkai remontuoti, taip pat saugaus eismo priemonėms vietinės reikšmės keliuose diegti gausiai tautinių mažumų gyvenamoje savivaldybėje už 2015-2017 m. laikotarpį, kai lėšos nebuvo skiriamos įgyvendinant dar 2015 m. Vyriausybės patvirtintas priemones, skirtas socialinių ir ekonominių skirtumų mažinimui regionuose, kuriuose gausiai gyvena tautinių mažumų atstovai“, – supažindina savivaldybė.

Užtikrinant darbų tęstinumą ir gavus papildomas lėšas, Savivaldybė, kaip nurodoma pranešime, nusprendė jas skirti gatvei iš tikslinių objektų sąrašo – Upės g., Zujūnų sen. Taip pat iš šių lėšų yra numatyta Riešės g., Avižienių sen. rekonstrukcija (292,7 tūkst. Eur) bei Nesvyžiaus g., Avižienių sen. kapitalinis remontas (100 tūkst. Eur).

Informuojama, kad šiuo metu yra tvarkoma 1,7 km atkarpa – 720 m. į Užlandžių kaimo pusę nuo jau anksčiau įrengtos asfaltuotos atkarpos ir 980 m. į Pasienių k. pusę (link Vilniaus miesto): „Darbų sąmatinė vertė sudaro 299 973,92 Eur. Darbus atlieka „AB Kauno Tiltai“ pagal nuo 2016 m. galiojančią sutartį dėl Vilniaus rajono savivaldybės kelių tvarkymo ir tiesimo (sutartis galioja iki šių metų pabaigos). Tolesnis Upės g. kapitalinio remonto darbų tęstinumas priklausys nuo Vilniaus rajono savivaldybės finansinių galimybių“.

LRT.lt primena, kad antradienį portalas 15min.lt pranešė, kad Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė papildomam lėšų skyrimui Vilniaus rajono gatvėms asfaltuoti. Vilniaus rajono taryba bene visą 300 tūkst. sumą skyrė vienai gatvei, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis, asfaltuoti.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai, trečiadienį apžiūrėję prie premjero namų tvarkomą kelią, tikino planuojantys inicijuoti interpeliaciją susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui, o patį ministrą pirmininką S. Skvernelį greičiausiai ragins pasitraukti.

Šią savaitę kilęs skandalas dėl valstybės lėšomis asfaltuojamo kelio šalia S. Skvernelio namų yra meškos paslauga premjerui, teigia jo patarėjas Skirmantas Malinauskas. Premjero patarėjas tikina, kad, nepaisant to, jog klausimas buvo svarstytas Vyriausybėje, už sprendimus visiškai atsakinga yra Vilniaus rajono savivaldybė.

„Niekur nebuvo minima, kad konkrečiai šitai gatvei šitie pinigai galėtų keliauti. Susisiekimo ministerija, kaip ir kiekvienais metais, pateikė kelių rezervą, jis keliauja 18 savivaldybių ir praktiškai visos paraiškos, kurios buvo pateiktos, buvo patvirtintos. Saulius Skvernelis, kaip ir visi kiti ministrai, tam kolegialiai pritarė. Šiuo atveju S. Skvernelis nežinojo, kur keliaus tie pinigai“, – tikino S. Malinauskas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį taip pat pranešė prašanti Vyriausybės ir kitų institucijų informacijos apie sprendimus, susijusius su Sauliaus Skvernelio gyvenamosios gatvės asfaltavimu. Gavusi šią informaciją, komisija spręs, ar pradėti tyrimą.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23