Lietuvoje

2019.11.27 16:40

Etikos komisijoje siūloma, kad butus Vilniuje turintys Seimo nariai už viešbutį mokėtų nuomą

Milena Andrukaitytė, BNS2019.11.27 16:40

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) svarstys siūlymą, kad būstą sostinėje turintys Seimo nariai, pasirinkę gyventi Seimo viešbutyje, mokėtų nuomą.

„Buvo siūloma kreiptis į valdybą, kad tobulintų tvarką, nes Statute nėra numatyta, kad Seimo narys, kuris turi nekilnojamąjį turtą Vilniuje, turi mokėti nuomos mokestį“, – BNS sakė Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas konservatorius Antanas Matulas.

Komisija trečiadienį nagrinėjo du raštus dėl „valstiečių“ atstovo Dainiaus Kaminsko, turinčio gyvenamąjį plotą Seimo viešbutyje, nors jo žmona Vilniuje nuomoja kelis butus.

Preliminariai komisijos nariai sutiko, kad pažeidimo nėra, nes Seimo statutas gyventi Seimo viešbutyje leidžia visiems parlamentarams, tik neturintiems būsto Vilniuje suteikiama pirmumo teisė.

„Statute aiškiai parašyta, kad jis turi mokėti komunalinius mokesčius, bet neparašyta, kad jis turi mokėti nuomos mokestį. Mūsų manymu, tai nelogiška tvarka, ją reikia taisyti“, – sakė A. Matulas.

Pagal Seimo statutą, Seimo nario įgaliojimų laikotarpiu pageidaujant jam suteikiama gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje gyventi kartu su šeimos nariais.

Pirmąja eile gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje suteikiama Seimo nariui, neturinčiam ir per pastaruosius penkerius metus neturėjusiam būsto Vilniuje ir ne toliau kaip 25 kilometrai nuo Vilniaus miesto savivaldybės administracinės ribos.

Būsto sostinėje neturintiems parlamentarams gyvenimas Seimo viešbutyje yra nemokamas, o turintieji susimoka už komunalines paslaugas. Šios išlaidos išskaičiuojamos iš atlyginimo.

Pasak A. Matulo, situacija, kai Seimo nariams neriekia mokėti nuomos, atveria kelia piktnaudžiavimui: „Bet kuriam Seimo nariui naudingiau išnuomoti savo patalpą, o čia susimokėjus tik komunalinius mokesčius gyventi, gaunasi finansinė nauda“.

Naujienų portalas LRT.lt skelbė apie kelis atvejus, kai nekilnojamo turto sostinėje turintys parlamentarai jį nuomoja, o patys yra gavę patalpas Seimo viešbutyje.

Portalo pranešimu, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius su žmona Vilniaus senamiestyje turi butą, bet jį nuomoja, o pats buvo gavęs gyvenamąjį plotą Seimo viešbutyje, nors išties gyvena Trakų rajone. Taip pat skelbta apie D. Kaminską, kurio žmona nuomoja Vilniuje turimą nekilnojamąjį turtą, o pats parlamentaras turi butą parlamento viešbutyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.