Lietuvoje

2019.11.27 18:08

Konservatoriai reikalauja visos Vyriausybės atsakomybės: Narkevičius turėtų būti „vakar diena“

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.11.27 18:08

Atsakomybę dėl kilusio chaoso turėti prisiimti ne tik susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius bei premjeras Saulius Skvernelis, o visa Vyriausybė, kitaip vienintelė išeitis bus išankstiniai rinkimai. Tokią žinią po prezidiumo posėdžio paskelbė konservatoriai.

Trečiadienį posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas nutarė, kad laukti premjero S. Skvernelio pozicijos dėl prie jo namų išasfaltuoto kelio ir tuomet spręsti, ar žengti pirmuosius žingsnius dėl išankstinių Seimo rinkimų. Tiesa, tam turi pritarti bent 85 Seimo nariai.

Po prezidiumo posėdžio konservatorė Monika Navickienė komentavo, kad Lietuvoje matomas skaidrios ir patikimos valdžios poreikis, o dabartinė valdžia to poreikio esą neįgyvendina. Anot M. Navickienės, tai matoma kalbant ne tik apie ministrą J. Narkevičių, bet ir kalbant apie visus Vyriausybės priimamus sprendimus.

„Standartas yra nuleistas taip žemai, kad mes manome, kad reikalinga visos Vyriausybės atsakomybė. Premjero atsakomybė – lygiai taip pat. Vienas iš galimų scenarijų yra svarstyti išankstinių rinkimų galimybę jau dabar“, – sakė M. Navickienė.

Anot jos, dabar svarbiausia sulaukti premjero komentarų apie situaciją dėl kelio prie jo namų asfaltavimo. Po to, kai bus gautas jo komentaras, kaip sakė M. Navickienė, bus svarstomi tolimesni žingsniai.

Paklausta, ar galimas variantas yra susisiekimo ministro J. Narkevičiaus interpeliacija, M. Navickienė sakė, kad jis jau turėtų būti „vakar diena“, o interpeliacija jau nepadėtų: „Ko mes galime paklausti ministro – kiek jis žuvies per savo žūklės pagauna? Čia jau tokie reputaciniai nuostoliai, apie kuriuos su papildomomis interpeliacijomis neturėtume kalbėti. Ministras turi būti jau dabar atsistatydinęs ir jokių interpeliacijų neturėtų reikėti.“

Ji sakė besitikinti, kad ministras J. Narkevičius bus paragintas premjero, prezidento ir pats priims sprendimą trauktis iš pareigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt