Lietuvoje

2019.11.27 15:16

Narkevičius neketina trauktis, sako, kad vykdoma jį diskredituojanti akcija

Seimo komisija aiškinsis Narkevičiaus pietų istoriją; atnaujinta 15.58
Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.11.27 15:16

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako, kad prieš jį vykdoma organizuota diskreditavimo akcija, o jis trauktis iš pareigų kol kas neketina.

„Kol kas neketinu. Todėl, kad yra vykdoma mane diskredituojanti akcija“, – žurnalistams trečiadienį Vyriausybėje sakė ministras.

Pasak J. Narkevičiaus, antradienį apie jį LNK televizijoje paskleista informacija, kad jis brakonieriauja, yra melaginga.

„Šiandien išplatinau pranešimą, kuriame informavau apie melagingą, tendencingą informaciją. Dėl vakar dienos paskleistos informacijos, neva kažkur kažką gaudžiau neteisėtais būdais, tai visiškas melas“, – teigė J. Narkevičius.

„Aš laisvalaikiu žvejoju leistinais būdais, priemonėmis ir įrankiais. Sodybos Gilūšio ežere neturiu“, – pridūrė jis.

Jis taip pat teigė, kad su premjeru Sauliumi Skverneliu apie ateitį susisiekimo ministro poste pastaruoju metu nekalbėjo.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį teigė, kad sprendimą ir vertinimą dėl J. Narkevičiaus pateiks „artimiausiu metu“.

Paklaustas, kaip vertina šį šalies vadovo teiginį, ministras teigė to niekaip nevertinantis.

„Niekaip nevertinu“, – teigė J. Narkevičius.

Jis pastaruoju metu sulaukė opozicijos kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kai kurių kelių tvarkymo finansavimo ir gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių.

J. Narkevičius kalbėdamas apie kelių tvarkymo finansavimą teigė, kad ministerija skyrė lėšas savivaldybėms, kurios ir priėmė „vienus ar kitus sprendimus“.

Susisiekimo ministras taip pat teigė su premjeru apie gatvės, kurioje gyvena S. Skvernelis, asfaltavimą nekalbėjęs.

„Negaliu nei tvirtinti, nei neigti, ką premjeras žinojo. Nebuvau kalbėjęs“, – sakė ministras.

J. Narkevičių į susisiekimo ministro pareigas delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga, šiemet po prezidento rinkimų prisijungusi prie valdančiosios koalicijos.

Dėl Lietuvos pašto apmokėtų J. Narkevičiaus pietų VTEK pavedė aiškintis Seimo komisijai

Informaciją dėl Lietuvos pašto 2018-aisiais galbūt apmokėtų susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus pietų Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pavedė aiškintis Seimo etikos sargams.

Kaip BNS sakė VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė, komisija trečiadienį įvertino žiniasklaidos informaciją, jog 2018-ųjų kovą tuomet dar ministru nebuvusio parlamentaro J. Narkevičiaus ir jo dukros pietus apmokėjo Lietuvos paštas.

„Interesų derinimo įstatymas draudžia vienerius metus draudžia spręsti klausimus dėl to asmens, iš kurio gauta dovana. Bet kadangi komisija nėra įgaliota nagrinėti Seimo narių galimų interesų konfliktų, šią situaciją vertinti komisija perdavė Seimo etikos ir procedūrų komisijai“, – BNS sakė E. Ivanauskaitė.

Ji priminė, kad VTEK praėjusią savaitę pradėjo tyrimą dėl J. Narkevičiaus, kaip susisiekimo ministro, elgesio aiškinantis informaciją, jog jo pietus komandiruotėse Minske ir Dubajuje apmokėjo ministerijos valdomos valstybės įmonės – Lietuvos automobilių kelių direkcija, „Lietuvos geležinkeliai“ ir valstybinis Klaipėdos jūrų uostas. Pats J. Narkevičius teigia gražinęs pinigus ministerijos valdomoms valstybės įmonėms ir pavedęs peržiūrėti ministerijos reprezentacinių išlaidų tvarką.

E. Ivanauskaitė taip pat sako, kad komisija dar aiškinsis ir naujausią žiniasklaidoje skelbiamą informaciją apie tai, kad ministras yra galbūt nėra deklaravęs šeimos vystomo butų nuomos verslo Vilniuje.

„Komisija prašys kitų institucijų papildomos informacijos ir tą klausimą išsamiau nagrinės kitame posėdyje. Komisija nori išsiaškinti aplinkybes, ar nuo 2016-ųjų J. Narkevičius vertėsi individualia veikla ir ar turėjo pareigą deklaruoti tą informaciją“, – sakė VTEK atstovė.

J. Narkevičius yra gavęs butą Seimo viešbutyje – jie įprastai skiriami parlamentarams, neturintiems gyvenamosios vietos Vilniuje. Taip pat skelbia, kad J. Narkevičiui suteiktame bute Seimo viešbutyje nakvoja jo dukra Karolina Narkevič.

Pastaruoju metu didelio dėmesio taip pat sulaukė ministro sprendimas atleisti Lietuvos pašto valdybą ir skirti lėšų jo rinkimų apygardos keliams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt