Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.25 14:59

Kauno klinikose mirė gimdyvė ir jos kūdikis

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose – skaudi nelaimė. Gimdymo metu mirė 39 metų Lina Jasinskienė bei jos kūdikis. Tragedijos faktą patvirtino Viešosios komunikacijos tarnybos vadovė. Daugiau informacijos suteikta spaudos konferencijoje.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose – skaudi nelaimė. Gimdymo metu mirė 39 metų Lina Jasinskienė bei jos kūdikis. Tragedijos faktą patvirtino Viešosios komunikacijos tarnybos vadovė. Daugiau informacijos suteikta spaudos konferencijoje.

Reta, bet fatalinė komplikacija

Antradienį KMUK medikai surengė specialią spaudos konferenciją. Jos metu jie informavo, kad nėščiąją penktadienį vykusio gimdymo metu ištiko sudėtinga komplikacija.

„Iš tiesų turiu pasakyti, kad mes visi, visi gydytojai, slaugytojos esame sukrėsti, labai sunkiai išgyvename. Labai užjaučiame artimuosius. Tyrimas vyksta. Vakar įvyko tyrimas, kuriame dalyvavo teismo medikas.

Įvertinę esamą informaciją, klinikinę eigą, kuri pasireiškė staigiu kvėpavimo sutrikimu, staigiu kraujospūdžio sutrikimu, staiga pradėjome gaivinimą, kuris truko 50 minučių, tačiau nebuvo jokių grįžtančios gyvybės ženklų.

Manome, kad gimdyvės mirties priežastis – embolija vaisiaus vandenų patekimu į kraują. Tai reta, tačiau fatalinė komplikacija. Skaičiuojama, kad 80 proc. tokių atvejų baigiasi mirtimi“, – teigė KMUK Akušerijos ginekologijos klinikos vadovė Rūta Nadišauskienė.

Kūdikis mirė negaudamas oro iš kraujotakos. Tokia komplikacija pasitaiko 1/8 tūkst. ar 1/80 tūkst. gimdyvių. Medikų teigimu, labai sunku nustatyti, kas lemia tokią komplikaciją.

„Moteris pasiskundė, kad jai trūksta oro“, – sakė R. Nadišauskienė. Teigiama, kad moteriai deguonis suteiktas per dvi minutes. Netrukus pradėtas širdies masažas.

Medikės teigimu, prieš keletą mėnesių panaši kova dėl moters gyvybės buvo sėkminga.

Mirusi gimdyvė klinikose lankėsi prieš porą savaičių, tačiau po apžiūros ji buvo išleista į namus.

„Esant 39 savaičių nėštumui, moteris gulėjo klinikose dėl pakilusio kraujospūdžio. Atvyko ji praėjus 9 dienos po termino. Ji ne vieną dieną skundėsi, kad yra sąrėmiai, jai buvo neramu. Dar viena bėda, kad buvo per daug vaisiaus vandenų. Visos tos priežastys vedė prie to, kad nėštumą reikėjo baigti, todėl kitą dieną po atvykimo jis buvo sužadintas. Cezario pjūviui priežasčių nebuvo. Pats šis pjūvis yra daug rizikos veiksnių sukeliantis veiksmas“, – kalbėjo KMUK Akušerijos skyriaus vadovas doc. Vladas Gintautas.

Per metus Kauno klinikose gimsta apie 3 tūkst. naujagimių.

Statistika gerėja

Anksčiau DELFI rašė, kad daugiausia nėščiųjų ir gimdyvių miršta dėl nukraujavimo, įvairių infekcijų, nesaugaus nėštumo nutraukimo, aukšto arterinio kraujo spaudimo bei neprogresuojančio gimdymo.
Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos Higienos instituto Sveikatos informacijos Mirties priežasčių registro l.e.p. vadovė Vilė Cicėnienė informavo, kad nėščiųjų bei gimdyvių mirčių skaičius nedidėja.

„2011 metais mirė dvi, 2012 m. – trys, 2013 m. – dvi, o 2014 m. – 1 moteris. Šių metų statistikos dar neturime“, – sakė specialistė.

2009 m. mirčių nebuvo, o 2010-aisiais registruotos dvi mirtys.

Žemiau pateikiamoje nuotraukoje matyti, kad kūdikių ir naujagimių mirčių kasmet tolygiai mažėjo.

Ministrė: skundų apie šios įstaigos darbą negauta

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pareiškė užuojautą gimdyvės artimiesiems ir pažadėjo, kad šis atvejis bus objektyviai ištirtas.

„Ketinu greitai pakambinti ligoninės direktoriui R. Jurkevičiui ir pasidomėti situacija. Žinau, kad jie dėl šio klausimo jau pradėjo tyrimą ir esu įsitikinusi, kad jie pateiks objektyvų įvertinimą“, – sakė ministrė, pridurdama, kad Lietuvos gimdyvių ir kūdikių mirčių statistika, lyginant su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis, yra gera.

„Kai buvau nuvykusi į Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regioninį biurą, jie pabrėžė, kad Lietuvos situacija yra labai gera, skaičiai labai maži“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Ministrė pabrėžė, kad gimdymas – labai komplikuota ir sudėtinga operacija, tad dar tikrai anksti spėti dėl šios tragedijos priežasčių.

R. Šalaševičiūtės teigimu, ministerija nėra sulaukusi nė vieno nusiskundimo dėl šios įstaigos darbo.

„Todėl nedrįsčiau manyti, kad ši tragedija įvyko dėl gydytojų aplaidumo ar nekompetencijos. Tačiau visą situaciją bei tyrimą stebėsime ir mes“, – sakė ministrė.

„Kiek man buvo pasakyta, šiai moteriai, kuri jau turėjo du vaikučius, buvo labai reta komplikacija. Būna atvejų, kai medikai negali padėti“, – teigė R. Šalaševičiūtė.

Artimieji kaltina medikus

Kaip DELFI teigė mirusios moters mama, medikų pastangos buvo pavėluotos.

„Medikai padarė viską, tačiau pastangos buvo gerokai pavėluotos. Gydytojai ėmėsi veiksmų tik tada, kai prasidėjo traukuliai“, – DELFI teigė Aldona Stulgaitienė, mirusios moters mama.

Konstatuota, kad moteris mirė, kai vaisiaus vandenys pateko į gimdyvės kraują.

Mirusios moters sugyventinis ir vaikelio tėvas antradienį davė parodymus prokuratūroje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi