Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.27 12:58

Premjero patarėjas: Narkevičius Vyriausybės pasitikėjimą švaisto dideliais tempais

Laura Adomavičienė, LRT.lt 2019.11.27 12:58

Iš skandalų neišbrendantis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius vis dar nesulaukė premjero Sauliaus Skvernelio vertinimo – premjeras dėl ligos darbe pasirodys tik kitą savaitę. Visgi jo patarėjų komanda laido užuominas apie švaistomą pasitikėjimą bei primena atsistatydinusio žemės ūkio ministro Broniaus Markausko istoriją.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas, komentuodamas LRT.lt, tikino, kad J. Narkevičius yra padaręs daug klaidų ir jam dirbti toliau susisiekimo ministru bus labai sudėtinga.

„Ministras pirmininkas yra aiškiai pasakęs, kad tų klaidų yra padaryta labai daug, susijusių su jo asmeniu. Tai mes dabar matome, kad ir dėl nekilnojamojo turto, ir pajamų gaunamų papildomai, ir dėl įvairių kitų temų, kurios buvo susijusios anksčiau. Dalį tų klaidų jis taiso, pavyzdžiui, jis atsisako Seimo viešbučio. Ar to pakanka – aš nežinau, bet aš matau tik vieną dalyką: ponas Narkevičius tikrai yra stebimas visos žiniasklaidos. Tos temos tikrai nesibaigs ir jam kaip ministrui dirbti bus labai sudėtinga“, – sakė S. Malinauskas.

Jis patikino, kad šios savaitės pabaigoje arba pirmadienį po ligos į darbą grįžęs premjeras turės rimtą pokalbį su J. Narkevičiumi dėl tolesnio jo darbo Vyriausybės komandoje. Kokie galimi premjero sprendimai – patarėjas spėlioti nesiryžo, tačiau jis priminė ankstesnių ministrų patirtį, kada šie, kilus menkesniems skandalams, savo noru traukdavosi iš pareigų.

Vienas tokių – buvęs žemės ūkio ministras B. Markauskas, praėjusių metų balandį iš pareigų atsistatydinęs savo noru po kilusio skandalo dėl neteisėto disponavimo svetimomis žemėmis.

„Tikrai dėl pakankamai smulkių dalykų ministras traukėsi ir tai išsprendė problemą ne tik jam, bet ir Vyriausybei, dėl to, kad jis vėliau tapo Klaipėdos rajono meru ir kaip politikas tikrai neprarado pasitikėjimo. Bet aš priminsiu, kad ir pats ponas Markauskas rodė iniciatyvą, kad jis gali reikalui esant trauktis. Ponas Narkevičius pats turėtų apsispręsti, kiek tos problemos yra rimtos. Ministras pirmininkas yra atsakingas už visą ministrų komandą. Ministras dirba tol, kol turi pasitikėjimą iš ministro pirmininko. Taip pat labai svarbus ir šalies prezidento pasitikėjimas. Aš matau, kad ponas Narkevičius tą pasitikėjimą dideliais tempais švaisto“, – sakė S. Malinauskas.

LRT.lt primena, kad susisiekimo ministras pastaruoju metu sulaukė kritikos dėl ministerijai pavaldžių įmonių apmokėtų pietų, taip pat atleistos Lietuvos pašto valdybos, Seimo viešbutyje nakvojančios jo duktės bei jo rinkimų apygardoje asfaltuojamų kelių.

Kiek anksčiau trečiadienį LRT TELEVIZIJAI prezidentas Gitanas Nausėda teigė manantis, kad ministras J. Narkevičius eina į priešingą pusę.

„Kol kas nenuteikia optimistiškai, eina į priešingą pusę, gal nesuprato, ką pasakėm“, – LRT TELEVIZIJAI komentavo G. Nausėda.

Jau anksčiau prezidentas yra sakęs, kad neigiamai vertina J. Narkevičiaus veiklą ir tikisi principingo premjero Sauliaus Skvernelio įvertinimo. Trečiadienį apie rengiamą interpeliaciją ministrui pranešė socialdemokratai ir Laisvės partija.

J. Narkevičių į ministrus delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, prie valdančiosios koalicijos prisijungusi po prezidento rinkimų praėjusią vasarą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi