Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.27 11:13

Malinauskas apie asfaltuojamą kelią šalia Skvernelio namų: premjeras yra labiau nukentėjusi pusė

Laura Adomavičienė, LRT.lt 2019.11.27 11:13

Šią savaitę kilęs skandalas dėl valstybės lėšomis asfaltuojamo kelio šalia Sauliaus Skvernelio namų yra meškos paslauga premjerui, teigia jo patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Vilniaus rajono Smiglių kaime pradėti Upės gatvės asfaltavimo darbai, kuriems iš Kelių priežiūros ir plėtros programos buvo skirta apie 300 tūkst eurų, kelia pagrįstų klausimų dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir galimos korupcijos. Mat gatvė asfaltuojama greta premjero S. Skvernelio namų. Sprendimą dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšų perskirstymo Vyriausybė priėmė spalio 30 dieną. Vyriausybės posėdžiui pirmininkavo premjeras. Jis nuo klausimo, susijusio ir su papildomu finansavimu Vilniaus rajono keliams, nenusišalino.

Kaip rašo 15min.lt, Susisiekimo ministerijos parengto dokumento metaduomenys rodo, kad jis sukurtas prieš penketą dienų iki ministrų kabineto balsavimo, spalio 25 dieną. Sutapimas ar ne, bet tą pačią dieną, spalio 25-ąją, posėdžiavusi Vilniaus rajono savivaldybės taryba pritarė Vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimo, taisymo ir priežiūros darbų objektų sąrašui – jame atsirado Upės gatvės atkarpa, einanti per Pasienių bei Smiglių kaimus.

Premjero patarėjas S. Malinauskas tikina, kad, nepaisant to, jog klausimas buvo svarstytas Vyriausybėje, už sprendimus visiškai atsakinga yra Vilniaus rajono savivaldybė.

„Niekur nebuvo minima, kad konkrečiai šitai gatvei šitie pinigai galėtų keliauti. Susisiekimo ministerija, kaip ir kiekvienais metais, pateikė kelių rezervą, jis keliauja 18 savivaldybių ir praktiškai visos paraiškos, kurios buvo pateiktos, buvo patvirtintos. Saulius Skvernelis, kaip ir visi kiti ministrai, tam kolegialiai pritarė. Šiuo atveju S. Skvernelis nežinojo, kur keliaus tie pinigai“, – tikino S. Malinauskas.

Jis pabrėžė, kad asfaltuojamas ruožas, kuris yra finansuojamas iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, nėra prie premjero namų. Kelio atkarpos asfaltavimu greta savo sklypo S. Skvernelis esą pasirūpino gerokai anksčiau, dar 2018 m. Pasak patarėjo, neapsikentusi dalis Upės gyventojų kreipėsi į Vilniaus rajono savivaldybę dėl dalyvavimo programoje, pagal kurią kelio atkarpa būtų asfaltuojama iš dalies gyventojų lėšomis. Pagal šią programą pusę visų reikalingų lėšų dengia bendruomenė, kitą pusę – Vilniaus rajono savivaldybė.

„Tie, kas gyvena toje gatvėje ir norėjo asfalto, pasiėmė savo pinigėlius, susimokėjo, savivaldybė pridėjo pusę lėšų ir jie dalį išsiasfaltavo. Tie gyventojai, kurie neturėjo pinigų, nenorėjo dėtis, jie nedalyvavo tame. Už tai ne visa gatvė buvo išasfaltuota, o tik jos dalis. Kažkuria prasme Vilniaus rajono savivaldybė padarė paslaugą tiems, kurie nesimetė tuo metu pinigų, bet ne premjerui. Jiems kelias atsiranda už dyką, premjeras už savo atkarpą kelio buvo susimokėjęs jau pernai“, – tikino S. Malinauskas, tačiau kiek tuo metu kelio asfaltavimo darbai atsiėjo premjerui – atsakyti negalėjo.

Anot S. Malinausko, dalinis gatvės remontas galėjo turėti įtakos Vilniaus rajono savivaldybės sprendimui užbaigti viso kelio asfaltavimo darbus. Jis priminė, kad Upės gatvė į remontuotinų kelių sąrašą buvo įtraukta dar 2015 m. Gyventojams savo lėšomis prisidėjus prie darbų, gatvė automatiškai pakilo prioritetų sąraše.

Premjero patarėjas pripažino, kad visuomenei pagrįstai kyla klausimų, kodėl beveik visos Vilniaus rajono keliams numatytos lėšos buvo skirtos vienos gatvės asfaltavimui. Tačiau jis pabrėžė, kad jeigu premjeras būtų tai žinojęs, tokiam sprendimui jis nebūtų pritaręs ir išvengęs ažiotažo dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

„Mano galva, tai yra pagrįsti klausimai, kilęs gana didelis skandalas, bet aš manau, kad S. Skvernelis yra labiau nukentėjusi pusė, nei kažką laimėjusi. Dabar visi sako, žiūrėkite, premjeras kažkokiu būdu pasiėmė iš valstybės į kišenę 300 tūkst. eurų, tai nėra tiesa. Mano galva, tie sprendimai yra meškos paslauga, jeigu taip galima pasakyti, premjerui. Dėl to yra viešojoje erdvėje gerokai daugiau žalos nei naudos. Susisiekimo ministerija ir Vilniaus rajono savivaldybė turėtų paaiškinti, kokiais pagrindais tie sprendimai buvo priimti“, – sakė premjero patarėjas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi