Lietuvoje

2019.11.27 11:13

Dar viena Nausėdos užuomina Narkevičiui: gal nesuprato, ką pasakėm

prezidentas atsakymus dėl ministro žada artimiausiu metu; atnaujinta 12.53
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.11.27 11:13

Prezidentas Gitanas Nausėda susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui pasiuntė dar vieną žinią – politikas, prezidento teigimu, kol kas optimistiškai nenuteikia.

LRT televizijai Nausėda teigia manantis, kad ministras, anot prezidento, eina į priešingą pusę.

„Kol kas nenuteikia optimistiškai, eina į priešingą pusę, gal nesuprato, ką pasakėm“, – LRT TELEVIZIJAI komentavo G. Nausėda.

Tiesa, trečiadienį po susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, prezidento G. Nausėdos tonas J. Narkevičiaus atžvilgiu – griežtėja. Šalies vadovo teigimu, visi atsakymai į klausimus dėl šio ministro bus pateikti artimiausiu metu.

„Nesinorėtų tokiais žodžiais, kaip jovalas užteršti eterio kalbant apie gerus santykius su Ukraina. Mes pateiksime savo vertinimą ir sprendimą pačiu artimiausiu metu. Mes pateiksime atsakymą į šį klausimą pačiu artimiausiu metu“, – konferencijoje sakė G. Nausėda, pridūręs, kad artimiausias laikas bus ne po dviejų savaičių.

Ministrą lydi virtinė skandalų

Dar prieš savaitę prezidentas G. Nausėda sakė suteikiantis susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui laiko ištaisyti padarytus sprendimus, kitu atveju prezidentas žada kalbėtis su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

„Ministras ir pietumis, ir kitokia veikla sukėlė tokį jovalą, kad dabar tą patį jovalą turėtų ir išvalyti. Aš kol kas suteikiu tam tikrą pasitikėjimo kreditą, kad jis mėgintų susitvarkyti, ką yra pridirbęs. Jeigu per artimiausias savaites to nepavyks padaryti, tada sėsime su premjeru ir kalbėsimės iš esmės“, – žurnalistams Pabradėje sakė G. Nausėda.

„Tikiuosi, kad ir premjeras pateiks savo vertinimą. To dabar labai stinga“, – pridūrė prezidentas.Seimo opozicija trečiadienį ketina susitikti su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi. Parlamentarai nori jo paaiškinimų dėl kai kurių visuomenės dėmesio sulaukusių sprendimų.

Trečiadienį apie rengiamą interpeliaciją ministrui pranešė socialdemokratai ir Laisvės partija.

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia, kad į skandalus įklimpęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius turi trauktis arba jam Seime bus surengta interpeliacija.

„Išvaikyta nepriklausoma Lietuvos pašto valdyba, fiasko ir gėda komandiruotėje Abu Dabyje, vakarienės už pavaldžių įmonių pinigus, piktnaudžiavimas Seimo viešbučiu, o ir dar galimas brakonieriavimas – tai visiškas dugnas, kurį pasiekęs ministras turi būti patrauktas“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Seimo narė pažymi, jog ministras J. Narkevičius tik pradėjęs darbą atleido iš nepriklausomų narių sudarytą Lietuvos pašto valdybą. Ją vakar pakeitė daugiausia Susisiekimo ministerijos atstovai – ministerijos darbuotojai ir ministerijai pavaldaus Lietuvos radijo ir televizijos centro vadovas Remigijus Šeris.

LRT.lt primena, kad naujausias skandalas, į kurį įsipainiojo visai neseniai ministrauti pradėjęs J. Narkevičius, susijęs su nekilnojamuoju turtu.

Paaiškėjo, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius su žmona Irena bendros nuosavybės teise valdomą nekilnojamąjį turtą nuomojo rinkos kaina, kai pats tuo metu Seimo viešbutyje, išimties tvarka gavęs butą, mokėjo tik komunalinius mokesčius.

Kaip jau buvo skelbta, parlamento viešbutyje kolegos ministro niekada nebuvo matę, tačiau žinojo, kad bute gyvena jo dukra Karolina Narkevič.

Ar už nuomą mokami mokesčiai valstybei, kol kas neaišku, tačiau viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijose nenurodoma, kad susisiekimo ministro žmona vykdytų individualią veiklą. Ministras buto Seimo viešbutyje jau atsisakė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.