Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.27 10:10

Jedinskio sūnus įtariamas eismo įvykiu prie Seimo viešbučio, kuriame galimai gyvena su drauge

sako nepažįstantis moters, galimai turinčios jo buto raktą; atnaujinta 18.00

Įtariama, kad Seimo nario, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovo Zbignevo Jedinskio sūnus Edvardas Seimo viešbučio kieme su automobiliu sukėlė eismo įvykį. Incidentas įvyko, kai politiko sūnų bandė filmuoti žurnalistai.

Įtariama, kad 33-ejų metų Seimo nario sūnus, kuris yra Švenčionių rajono savivaldybės mero patarėjas, gali gyventi tėvui skirtame bute Seimo viešbutyje. Čia gyvenantys kai kurie parlamentarai teigia matantys ne tik Z. Jedinskio sūnų, bet kartu gyvenančią ir jo draugę.

Kaip teigia LRT RADIJO žurnalistė Asta Martišiūtė, pirminio šaltinio duomenimis, Z. Jedinskio sūnus Edvardas iš įvykio vietos pasišalino. Atvažiavusi policija jo nerado. Seimo kanceliarijai pristatyta pažyma apie turto sugadinimą.

LRT RADIJO kalbintas neprisistatęs policijos pareigūnas, paklaustas, koks tai buvo eismo įvykis, tik atsakė, kad jis buvo „nebaisus“. Pasak jo, dabar bus atliekamas tyrimas dėl eismo įvykio.

Vėliau paaiškėjo daugiau detalių – Seimo lankytojų centro specialistė Vida Kuzavinytė LRT TELEVIZIJAI teigė, kad automobiliu „Honda“ buvo sugadintas pakeliamas užtvaras. Paklausus, kas jį vairavo, specialistė sakė: „Vairuotojo nematau, bet yra adresas – Gedimino prospektas 60“.

Spėjama, kad užtvarą sugadino galbūt nuo žurnalistų iš Seimo viešbučio sprukdamas parlamentaro Z. Jedinskio sūnus.

Oficialiame prašyme kanceliarijai Z. Jedinskis nurodė, kad Seimo viešbutyje gyvens vienas. Jam skirtas ir vieno kambario butas. Paklaustas, kada paskutinį kartą jame nakvojo – sutrinka: „Praeitą savaitę, bet neprisimenu dienos“.

Paklaustas, kada nakvojo, jis atsakė, kad grafiko neveda ir negali pasakyti tikslios datos. Prieš tai LRT RADIJUI jis taip pat vengė pateikti daugiau informacijos apie savo sūnų.

„Aš asmeninio gyvenimo savo šeimos narių nekomentuosiu, su kuo jis (sūnus – LRT.lt) būna, kada jis būna. Jis turi raktą ir kai jam reikia, tuo butu naudojasi“, – LRT RADIJUI teigė Z. Jedinskis.

Paklaustas, kodėl raktą turi ir parlamentaro sūnaus mergina, politikas teigė atsakymo nežinantis.

„Nežinau. Pagal sutartį, kurias pasirašiau su kanceliarijos administracija, aš turiu teisę gyventi su savo šeimos nariais, o sūnus ir yra mano šeimos narys“, – dėstė jis.

Seimo viešbutyje gyvenantis Bronius Matelis, kuris sako matęs ir eismo įvykį viešbučio kieme, teigia ne kartą matęs Z. Jedinskio sūnų su drauge.

„Viešbuty ten iš tikrųjų daug jaunų žmonių gyvena, aš kartais juokauju – ten aš gyvenu ir Seimo narių vaikai“, – sako B. Matelis, pridurdamas, kad Z. Jedinskį Seimo viešbutyje galbūt yra matęs kartą per trejus metus.

Moters nepažįsta

Beje, Seimo narys sako nepažįstantis moters, kuri galimai turi ir jo buto Seimo viešbutyje raktus. Jo bute nakvojančios moters iš nuotraukos parlamentaras nepažino, bet žadėjo išsiaiškinti, kas ji tokia.

Sutartyje dėl gyvenamųjų patalpų suteikimo Seimo nariams politikai turi įsipareigoti, kad neperduos patalpų ir raktų pašaliniams asmenims. Anot Seimo viešbučio kaimynų, Z. Jedinskio bute matoma moteris kartais iš buto išeina, arba į jį grįžta viena. Z. Jedinskis oficialiai nurodė, kad viešbutyje gyvens vienas, sūnus taip pat nėra įrašytas į gyventojų sąrašą. Anot Seimo kanceliarijos atstovės Justės Radzevičiūtės-Laugalienės, Seimo nariai turi laikytis sutartyje numatytų įsipareigojimų.

LRT TELEVIZIJAI Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė sakė, kad toks parlamentarų elgesys palieka dėmę jų karjeroje.

„Suprasčiau, kad Seimo narys turi mažus vaikus ir su tais mažais vaikais gyvena, nes reikia ten į darželį ar į mokyklą nuvežti. Bet kai yra Seimo narių, tie, kurie yra dabar paviešinti, suaugę vaikai ten gyvena ir dar su draugėmis, meilužėmis, nežinau su kuo, tai dar didesnė negarbė arba dar didesnė dėmė. Aš tikrai kviesčiau visus Seimo narius, kurie dar neišaiškinti ir užsiima tokiais dalykais, tai laiku atsisakykite būtent bendrabutyje savo kambarių“, – sako I. Degutienė.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija gali tik konstatuoti, kad Seimo narys pažeidė etiką, prašyti išsikelti iš buto, jei šis pats nenori, neturi galimybių. Komisija gali rekomenduoti Seimo kanceliarijai, kad iš parlamentaro išieškotų pinigus už gyvenimą Seimo viešbutyje.

Z. Jedinskiui Seimo viešbutis suteiktas už dyką, jam nereikia susimokėti net komunalinių mokesčių. Seimo viešbutį saugo Vadovybės apsaugos departamentas.

Seimo viešbutyje vietoj tėvo buvo įsikūrusi dar vieno LLRA-KŠS nario Jaroslavo Narkevičiaus dukra. Paaiškėjus šiems faktams, susisikeimo ministras buto atsisakė.

Apie tai – Redos Gilytės reportaže:

Bronius Matelis apie Seimo viešbutyje gyvenantį Zbignevo Jedinskio sūnų: ten gyvenu aš ir Seimo narių vaikai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi