Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.27 08:47

Į skandalų liūną įklimpusiam Narkevičiui Seime inicijuojama interpeliacija

Pranckietis apie interpeliaciją: žanras nėra naujas; atnaujinta 10.36
LRT.lt 2019.11.27 08:47

Susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui – naujų išbandymų metas. Seime jau kalbama apie realią interpeliacijos jam galimybę.

Inicijuoja interpeliacijos procedūrą

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia, kad į skandalus įklimpęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius turi trauktis arba jam Seime bus surengta interpeliacija.

„Išvaikyta nepriklausoma Lietuvos pašto valdyba, fiasko ir gėda komandiruotėje Abu Dabyje, vakarienės už pavaldžių įmonių pinigus, piktnaudžiavimas Seimo viešbučiu, o ir dar galimas brakonieriavimas – tai visiškas dugnas, kurį pasiekęs ministras turi būti patrauktas“, – kalbėjo A. Armonaitė.

„Sveikai mąstantys Seimo nariai turi susitelkti ir parodyti, kad mūsų valstybėje nomenklatūrinis veikimo būdas netoleruotinas. Tai, kas kažkam tiko prieš dvidešimt metų, tikrai nebetinka šiandien. Todėl kviečiu visus – pirmiausiai opozicijos, bet ir valdančiosios daugumos Seimo narius prisijungti rengiant interpeliaciją ir atleisti J. Narkevičių iš susisiekimo ministro posto, kol nesulaukėme naujų jo išsišokimų“, – teigė A. Armonaitė.

Seimo narė pažymi, jog ministras J. Narkevičius tik pradėjęs darbą atleido iš nepriklausomų narių sudarytą Lietuvos pašto valdybą. Ją vakar pakeitė daugiausia Susisiekimo ministerijos atstovai – ministerijos darbuotojai ir ministerijai pavaldaus Lietuvos radijo ir televizijos centro vadovas Remigijus Šeris.

Komandiruotės Abu Dabyje metu ministras nelipo ant scenos ir neskaitė pranešimo, nors apie tai buvo skelbiama tiek iš anksto, tiek paties renginio metu. Vietoje jo diskusijoje apie dirbtinį intelektą dalyvavo viceministras V. Kondratovičius, kuris perskaitė tekstą apie kelių priežiūrą.

A. Armonaitė apgailestauja, kad nei skaidrumo vėliava ilgai mojavusi „valstiečių“ valdančioji dauguma, nei premjeras, nei prezidentas nepareiškia ryžtingos nuomonės dėl netinkamos ministro veiklos.

„Šiandien protestuoja dėstytojai ir mokytojai, dėmesio ir pažadų įgyvendinimo nesulaukia medikai, valdantieji virš įvairių visuomenės grupių mojuoja naujų mokesčiu kirviu, o mes priversti stebėti, kaip į Lietuvą grįžta nomenklatūrinės tradicijos ir niekas joms nesipriešina. Taip neturi būti“, – teigė Laisvės partijos pirmininkė.

Pranckietis apie interpeliaciją Narkevičiui: žanras nėra naujas

A. Armonaitei prabilus apie planuojamą surengti interpeliaciją susisiekimo ministrui J. Narkevičiui, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Seimo nariai turi tokią teisę, ir tai nėra naujas žanras.

„Žanras nėra naujas, Seimo nariai turi teisę reikšti tokias iniciatyvas“, – trečiadienį Eltai sakė V. Pranckietis.

Pasak Seimo vadovo, tai normali procedūra, pavyzdžiui, šios kadencijos Seime jau buvo inicijuotos interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, buvusiai švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei, buvusiam aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui.

V. Pranckietis nemano, kad J. Narkevičius turėtų pats pasitraukti iš pareigų. „Aš galvoju, kad jis turi sulaukti interpeliacijos ir turi būti vertinamas viso Seimo“, – sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovas nesiėmė spręsti, kokios J. Narkevičiaus perspektyvos, ar jam pavyktų išsaugoti ministro postą.

„Tai pasakys Seimas, būtų balsavimas, jeigu tą interpeliaciją inicijuos. Kol kas yra tik viešas pareiškimas, dokumentų nėra, bet jei jie bus – procedūra yra numatyta“, – sakė V. Pranckietis.

LRT.lt primena, kad naujausias skandalas, į kurį įsipainiojo visai neseniai ministrauti pradėjęs J. Narkevičius, susijęs su nekilnojamuoju turtu.

Paaiškėjo, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius su žmona Irena bendros nuosavybės teise valdomą nekilnojamąjį turtą nuomojo rinkos kaina, kai pats tuo metu Seimo viešbutyje, išimties tvarka gavęs butą, mokėjo tik komunalinius mokesčius.

Kaip jau buvo skelbta, parlamento viešbutyje kolegos ministro niekada nebuvo matę, tačiau žinojo, kad bute gyvena jo dukra Karolina Narkevič.

Ar už nuomą mokami mokesčiai valstybei, kol kas neaišku, tačiau viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijose nenurodoma, kad susisiekimo ministro žmona vykdytų individualią veiklą. Ministras buto Seimo viešbutyje jau atsisakė.

LRT.lt primena, kad, opozicijos teigimu, J. Narkevičius galėjo supainioti viešuosius ir privačiuosius interesus, kai jo vakarienes užsienyje apmokėjo Automobilių kelių direkcija, „Lietuvos geležinkeliai“ bei Klaipėdos uosto direkcija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi