Lietuvoje

2019.11.27 06:48

Rudeniški orai iš Lietuvos nesitraukia, ypač budriems reikėtų būti ryto valandomis

sostinės kelininkai į gatves išriedėjo nuo 4 val. nakties; atnaujinta 07.17
LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2019.11.27 06:48

Trečiadienį sinoptikai prognozuoja toliau besitęsiančius rudeniškus ir ne itin malonius orus, o vairuotojams ir pėstiesiems siunčiama žinutė – ryto valandomis būkite atidūs, nes plikledis iš šalies nesitraukia, todėl gatvėse gali būti gana slidu.

Kaip LRT RADIJUI sakė LHMT sinoptikas Vytautas Sakalauskas, trečiadienio naktis Lietuvoje buvo šiek tiek šiltesnė nei praėjusios kelios, tačiau šiuo metu Lietuvoje vyrauja gan klastingi orai.

„Kritulių buvo nedaug, tik kai kur nukrito viena kita snaigė ar lietaus lašas“, – sakė sinoptikas.

Temperatūra paryčiui buvo artima 0, todėl vietomis išliko lijundros, buvo plikledis.

Anot sinoptiko, atidiems reikėtų išlikti ir dieną, ypač pirmoje jos pusėje – vietomis temperatūra išliks neigiama, didžiausia to tikimybė bus rytiniuose ir šiauriniuose šalies rajonuose, formuosis plikledis, vietomis bus rūkas, todėl atidesni turėtų būti vairuotojai ir pėstieji miestų gatvėse.

Įdienojus termometrų stulpeliai kils iki 3 laipsnių, arčiau jūros galime tikėtis ir 4 laipsnių šilumos.

„Galime sakyti, Lietuvoje laikosi tikri rudeniški orai“, – LRT RADIJUI komentavo V. Sakalauskas.

Kritulių tikimybė bus nedidelė, tiesa, kai kur galime sulaukti lengvo lietaus ar šlapdribos.

Kelininkai keliuose dirba nuo ankstyvo ryto

Kaip praneša sostinės kelius prižiūrinti įmonė „Grinda“, kelininkai miesto gatvėse dirba jau nuo antradienio vakaro, nes skelbiamos prognozės pranašauja galimą plikledį, rūką, todėl papildoma kelius prižiūrinti technika į aktyvų darbą pasiųsta ir paryčiui.

„Atsargumas po laiko nieko nereiškia, tad dar prieš 4 val. barstyti gatvių pasiųsta žiemos technika, šiuo metu po miestą zuja 23 barstytuvai. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad situacija (kaip ir vakar) gali pasidaryti sudėtingesnė apie 6–7 val. Saugumui užtikrinti dirbame visu pajėgumu“, – vairuotojams apie sąlygas kelyje praneša kelininkai.

Sudėtingiausia eismo situacija – Kelmės ir Lazdijų rajonuose

Ankstų trečiadienio rytą šalies valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, tik vietomis yra sausų kelių ruožų.

Kelmės ir Lazdijų rajonuose eismo sąlygas sunkina plikledis, krašto ir rajoniniai keliai vietomis padengti plonu ledo sluoksniu, slidūs, čia dirba žiemos priežiūros mechanizmai.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prašo vairuotojus, važiuojančius šiais keliais, atkreipti dėmesį į tai, kad eismo sąlygas sunkina susiformavęs plikledis, todėl reikėtų neskubėti, nedaryti staigių manevrų.

Šiaulių ir Klaipėdos apskrityse bei Lazdijų rajone silpna dulksna, kitur be žymesnių kritulių.

Šiaulių, Tauragės apskrityse ir Raseinių bei Lazdijų rajonuose eismo sąlygas sunkina susiformavęs rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs ir siekia iki 190 metrų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt