Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.26 22:49

Po pirmojo plikledžio vairuotojai skaičiuoja avarijas, o gydytojai – lūžius

Pirmas slidus rytas sukėlė chaosą keliuose. Antradienio rytą sostinėje fiksuota 50 avarijų. Gatvių prižiūrėtojai sako, kad dirbo visu pajėgumu – kelius barstė ir budėjo prie slidžių nuokalnių. Pėstieji skundėsi, kad slydo nebarstytuose kiemuose – dešimtys patyrė traumas. Medikai pataria žiemą neskubėti ir, jei įmanoma, iš namų išeiti lėčiau, rinktis tinkamą avalynę.

Taksi vairuotojas Arūnas Bružas pajuto, kad slidu vos paryčiais išvažiavęs į gatves. Keliai, anot jo, buvo barstomi. Kiti vairuotojai, kaip ir jis pats, važiavo lėčiau.

„Pirmas ledas verčia sukrusti ir ruoštis, kad žiema atėjo. Elgiasi atsargiai tie, kurie važinėja daug ir nori važiuoti ne tik šiandien, bet ir rytoj“, – tikina taksi vairuotojas.

Sėkmingai pasiekti tikslą pavyko ne visiems.

Vilniuje antradienio rytą įvyko pusšimtis avarijų, Kaune – jų perpus mažiau. Dėl susidūrusių automobilių kimšosi gatvės.

Panorama. Baltijos šalys ir Lenkija – politinės įkaitės: Turkija blokuoja NATO gynybos planus

Vilniaus gatvių prižiūrėtojai sako, kad žiemai pasiruošę. Dėl lijundros paryčiais susidarius plikledžiui mieste be jokių pertraukų gatves barstė 20 barstytuvų.

„Intensyvios žiemos laikotarpiu turime intensyvesnes pajėgas. Šiuo metu žiema dar neįsibėgėjusi, tai krikštas, kuris išgąsdino vairuotojus, o ne kelininkus. Kitomis dienomis naudosime ir kitas pajėgas, dabar dalis dar atlieka gatvių remonto darbus“, – sako „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius.

Slidžiausia buvo miesto pakraščiuose. Gyventojai sako, kad slydo vos žengę pro duris. Į poliklinikas dėl traumų kreipėsi dešimtys žmonių. Dažniausia buvo nustatomi rankos lūžiai. Daugiausia susižeidė vyresnio amžiaus žmonės. Chirurgai pataria – svarbiausia žiemą neskubėti.

„Pirmas dalykas – ar tikrai reikia eiti, gal galima vėliau. Vėliau jau teigiama (temperatūra –LRT.lt) būtų. Kitas dalykas, jei jau barstoma ir reikia išeiti, tai turi būti gera avalynė“, – teigia Šeškinės poliklinikos chirurgijos skyriaus vedėjas Valdemaras Grinevičius.

Prognozuojama, kad netrukus Lietuva gali sulaukti pūgos. Taigi kam šąlantys orai ir lediniai keliai kelia baimę, o kas negali sulaukti, kol galės slysti slidėmis nuo baltų Liepkalnio kalnų. Tiesa, dabar čia sniegas yra dirbtinis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi