Lietuvoje

2019.11.26 14:20

Įžūlu? Gavęs butą Seimo viešbutyje Narkevičius nuomojo savo nekilnojamąjį turtą rinkos kainomis

atnaujinta 15.40
Asta Martišiūtė, LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2019.11.26 14:20

Aiškėja, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius su žmona Irena bendros nuosavybės teise valdomą nekilnojamąjį turtą nuomojo rinkos kaina, kai pats tuo metu Seimo viešbutyje, išimties tvarka gavęs butą, mokėjo tik komunalinius mokesčius.

Kaip jau buvo skelbta, parlamento viešbutyje kolegos ministro niekada nebuvo matę, tačiau žinojo, kad bute gyvena jo dukra Karolina Narkevič.

„Mano teisė turėti savo uždirbtą nuosavybę ir nieko čia nėra neteisėto. Tai yra mūsų reikalas ir mūsų teisė, kur yra teisėta, gyventi“, – LRT RADIJUI kalba ministras.

Paklaustas, kiek pajamų atneša nuomojamas turtas, J. Narkevičius atsako: „Kiek reikia, tiek atneša.“

Susisiekimo ministras J. Narkevičius, nuomodamas savo turtą, gauna 9 tūkst. eurų, tačiau per kokį laikotarpį, neskelbiama.

Ar už nuomą mokami mokesčiai valstybei, kol kas neaišku, tačiau viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijose nenurodoma, kad susisiekimo ministro žmona vykdytų individualią veiklą. Ministras buto Seimo viešbutyje jau atsisakė.

Ministro žmona sako, kad bute negyvena, nes šis „neatitinka jos poreikių“

Ministro žmona šiuo metu dirba Vilniaus rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyboje. Ji teigė, kad jos interesų deklaracija nėra vieša pagal teisės aktus.

O štai J. Narkevičiaus deklaracijoje nurodyta, kad sutuoktinė šių metų sausio 1-ąją sudarė 9 tūkst. eurų vertės nuomos sandorį, galiojantį iki ateinančių metų sausio 1-osios.

Ministro deklaracijoje taip pat nurodyta, kad 2014 metų kovą jis sudarė beveik 105 tūkst. eurų vertės sandorį dėl nekilnojamojo turto išsimokėtino pirkimo.

I. Narkevič teigė, kad butą, už kurį šiuo metu mokama paskola, ji nuomoja pagal verslo liudijimą.

„Turiu verslo liudijimą, to pakanka“, – teigė ministro sutuoktinė.

Ji taip pat teigė, kad pasirinko bute ne gyventi, o jį nuomoti, nes šis „neatitinka jos poreikių“.

Pasak I. Narkevič, jai taip pat teko nakvoti Seimo viešbutyje, tačiau „retai“.

„Teko. Senokai, tiesą sakant. Nepamenu, kada tiksliai. Nakvodavau labai retai, kai šeimai būtinumas buvo“, – sakė I. Narkevič.

2019 m. išrašytos sąskaitos J. Narkevičiui už butą viešbutyje:

· 01 mėn. – 89,89 Eur

· 02 mėn. – 73,09 Eur

· 03 mėn. – 77,99 Eur

· 04 mėn. – 52,46 Eur

· 05 mėn. – 45,34 Eur

· 06 mėn. – 32,09 Eur

· 07 mėn. – 36,27 Eur

· 08 mėn. – 29,00 Eur

· 09 mėn. – 40,73 Eur

· 10 mėn. – 49,47 Eur

Iš viso: 526,33 Eur

Informacijos šaltinis: Seimo kanceliarija.

LRT.lt primena, kad, opozicijos teigimu, J. Narkevičius galėjo supainioti viešuosius ir privačiuosius interesus, kai jo vakarienes užsienyje apmokėjo Automobilių kelių direkcija, „Lietuvos geležinkeliai“ bei Klaipėdos uosto direkcija.

Didelio dėmesio taip pat sulaukė ministro sprendimas atleisti Lietuvos pašto valdybą ir skirti lėšų jo rinkimų apygardos keliams.

Situaciją dėl J. Narkevičiaus skandalu kvepiančių kelionių ir pietų trečiadienį turėtų nagrinėti ir VTEK.

J. Narkevičių į ministrus delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, prie valdančiosios koalicijos prisijungusi po prezidento rinkimų praėjusią vasarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt