Lietuvoje

2019.11.26 10:42

Landsbergis apie prie Skvernelio namų tvarkomą kelią: primena blogiausias nomenklatūrines tradicijas

Modesta Gaučaitė, Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.11.26 10:42

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis neslepia, kad 15min.lt paskelbta istorija apie šalia premjero Sauliaus Skvernelio namų asfaltuojamą kelią jį šokiravo. Konservatorių vadovas žada inicijuoti tyrimą dėl šios istorijos ir neslepia, kad tyrimas galėtų pasibaigti „politinėmis pasekmėmis“.

15min.lt paskelbė, kad šalia ministro pirmininko S. Skvernelio namų jau pluša darbininkai, mat imta tvarkyti gatvę, kuriuos premjeras keliauja į darbą. Kaip pranešė portalas, S.Skvernelio gatvę į remontuotinų sąrašą spalio pabaigoje įtraukė Vilniaus rajono savivaldybės taryba, o po penkių dienų pinigų darbams skyrė Vyriausybė.

Opozicinės TS-LKD partijos vadovas G. Landsbergis, Seime žurnalistų paklaustas, kaip vertina šią informaciją, neslėpė, kad nušviesta istorija jį šokiravo. Konservatoriaus manymu, tai primena pačias blogiausias nomenklatūrines tradicijas, tad neslėpė su kolegomis sieksiantis kelti klausimas ir inicijuoti tyrimą.

„Jeigu pasitvirtina, kad premjeras tikrai dalyvavo, paskiriant, perskirstant pinigus, kuriais buvo finansuotas jo paties asmeninio keliuko asfaltavimas, tai šita istorija primena pačias blogiausias nomenklatūrines tradicijas – Vijūnėlės dvaras, „Draugystės“ viešbutis. Tai yra sena nomenklatūros taktika ir praktika, kuria yra valdžia naudojama savo asmeniniams interesams tenkinti. Vienareikšmiškai bus keliami klausimai, bus kviečiamas ministras paaiškinti, savivaldybės atstovai, Vadovybės apsaugos departamento atstovai. Čia reikalingas ilgas ir nuoseklus tyrimas, kuris, ko gero, lems ir politines pasekmes“, – komentavo G. Landsbergis.

Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikino, kad dabartinė valdžia esą nėra susijusi su kelių asfaltavimu Vilnijos krašte.

„Aš mačiau publikacijas, kuriose šnekama apie tai, kad būtent Vilnijos krašte yra skiriami papildomi pinigai, bet sprendimai priimti visais atvejais 2015 metais. Šita valdžia su tais sprendimais neturi nieko bendro.

Jeigu šnekėti apie vienų ar kitų kelių asfaltavimą, tai priklauso nuo eismo intensyvumo ir nuo to, kokį kelią į savo planus įtraukia Susisiekimo ministerija. Šitoje situacija nereikia ieškoti problemų ten, kur jų nėra“, – žurnalistams antradienį Seime sakė R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI