Lietuvoje

2019.11.26 10:05

Žemaitaičio bendražygiai 2020-ųjų Seimo rinkimuose – Zuokas ir Paulauskas

atnaujinta 10.47
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.11.26 10:05

Lapkričio pradžioje liberalioms jėgoms vienytis pasiūlęs „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Remigijus Žemaitaitis antradienį kartu su Artūru Zuoku ir Artūru Paulausku prakalbo apie tai, ko galima tikėtis iš tokio bendradarbiavimo.

Kaip anksčiau skelbė R. Žemaitaitis, toks susivienijimas leistų sukurti atsvarą „valstiečiams“, konservatoriams bei socialdemokratams artėjančiuose Seimo rinkimuose. Kartu su Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) (LLS) pirmininku A. Zuoku ir Visuomeninio politinio judėjimo „Pirmyn“ pirmininku A. Paulausku jis surengė spaudos konferenciją.

„Šiandien yra įsimintina diena, nes prieš keletą prasidėjusios diskusijos, ar gali Lietuvoje atsirasti stipri politinė jėga, stiprus politinis darinys, kuris apjungtų centro ir liberalias politines jėgas, taip pat ir socialliberalias politines jėgas. Tai diena, kuri vainikuoja bendrą trijų mėnesių darbą, kas lėmė, kad radome bendrus sutarimus“, – sakė R. Žemaitaitis.

Spaudos konferencijos metu R. Žemaitaitis, A. Zuokas ir A. Paulauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Kol kas neaišku, kuris iš trijų politikų bus sąrašo lyderiu ar vadovaus partijai, kurią ketinama įsteigti ateityje. Susitarimu numatoma, kad trys politinės jėgos 2020-ųjų Seimo rinkimuose dalyvaus vienu sąrašu bei nekonkuruos vienmandatėse apygardose.

Kaip sakė politikai, naujai kuriama politinė jėga vienytų 11 tūkst. partijos „Tvarka ir teisingumas“ narių, 5 tūkst. LLS narių bei apie 500 A. Paulausko politinio judėjimo narių.

R. Žemaitaitis sakė, kad bendradarbiavimo sutartis grindžiama dviem pagrindiniais principais, kurių vienas privačios nuosavybės, ekonomikos ir socialinis jautrumas.

„Akivaizdu, kad trejus matys, kas vyksta mūsų politiniame gyvenime, yra tarpas, kai neatstovaujama žmonėms, idėjoms, privačiai nuosavybei ir ypatingai nekalbama apie socialinę atsakomybę“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

LLS pirmininkas A. Zuokas spaudos konferencijoje kalbėjo, kad šiuo metu nemažai politinių partijų skyla, todėl susijungimas yra neįprastas procesas.

„Mes parodome, kad skirtingos politinės partijos, kurias vienija panašus požiūris į Lietuvą, ekonominius, socialinius procesus, gali susėsti prie vieno stalo ir ieškoti sutarimo“, – sakė A. Zuokas, pridurdamas, kad pagrindinis susitarimo tikslas yra siekti, kad ateityje atsirastų viena politinė jėga.

Jis sakė, kad kviečiamos jungtis kitos politinės jėgos, tarp jų ir Liberalų sąjūdis.

A. Paulauskas spaudos konferencijoje kalbėjo, kad šiandien reikia keisti politinę sistemą: „Atvirai kalbant, ji serga, ji yra gilioje krizėje, nekalbant apie partijas, kurios šiandien yra teisiamųjų suole, kad partijos nesusitvarkė su savo užduotimis. Reikalingos naujos politinės struktūros, naujas požiūris į politiką.“

Jis sakė, kad jo dalyvavimas naujos politinės jėgos kūrime yra pademonstravimas, kad atėjo laikas jungtis, nes jungimasis yra stirpumo, o skaldymasis – silpnumo požymis.

Susitarime taip pat nurodoma, kad per 30 dienų nuo jo pasirašymo bus suformuotas jungtinis rinkimų štabas ir pradėti formuoti rinkiminiai sąrašai, rengiama programa. Ketinama greitu metu pristatyti ir junginio pavadinimą.

Numatoma, kad 2020-ųjų rinkimuose jie ketina dalyvauti kaip viena politinė partija.

Jau anksčiau R. Žemaitaitis sakė, kad jo vadovaujama partija „Tvarka ir teisingumas“ keis pavadinimą ir simboliką. Paklaustas, ar susijungimas su A. Zuoko ir A. Palausko politinėmis jėgomis ir yra tas pokytis, R. Žemaitaitis sakė: „Vienas iš postūmių tikrai taip, tai vienas iš žingsnių, planuotas partijoje „Tvarka ir teisingumas“ prieš keletą mėnesių.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.