Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.25 16:44

Adamkaus atstovė: prezidentas peršalo, gydosi namuose

atnaujinta 17.32
LRT.lt 2019.11.25 16:44

Pirmadienio pavakarę lrytas.lt pranešė, kad prezidentas Valdas Adamkus lankėsi ligoninėje, tačiau, kaip vėliau portalui LRT.lt patikslino prezidento referentė Božena Bagonaitienė, V. Adamkus šiuo metu yra namuose. Pasak jos, prezidentas yra peršalęs, tačiau ligoninėje nesilankė, gydosi namuose.

„Neserga ir neguli ligoninėje. Netiesa. Prezidentas yra namuose, taip, jis šiek tiek peršalęs, šiek tiek užkimęs, temperatūra nesiskundė, bet jis tikrai nėra nei ligoninėje, nieko blogo jam nėra atsitikę. Jeigu jį kas nors ir matė Santariškėse, tai prezidentas kiekvieną pirmadienį ir penktadienį pusę pirmos ten būna. Jis ten lanko baseiną ir tiek. Viskas yra gerai. Pats prezidentas yra susirūpinęs, kas čia vyksta“, – LRT.lt sakė B. Bagonaitienė.

Trečiadienį Vilniuje įvyks Lietuvos prezidento Gitanos Nausėdos ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio dvišalis Prezidentų tarybos posėdis. Jame ketina dalyvauti ir V. Adamkus.

V. Adamkaus referentė pridūrė, kad prezidento žmona Alma Adamkienė taip pat laikosi gerai. Prieš porą savaičių išleista iš ligoninės moteris yra namuose ir su kiekviena diena stiprėja. A. Adamkienės sveikatą nuolat tikrina gydytojai.

V. Adamkus gimė 1926 metų lapkričio 3 dieną Kaune. Karo metais dalyvavo rezistencinėje veikloje. 1944-ųjų liepos mėnesį su tėvais pasitraukė į Vokietiją. Čia besimokydamas lietuvių gimnazijoje jis sutiko ir savo būsimą žmoną Almą.

Baigęs lietuvių gimnaziją, V. Adamkus studijavo Miuncheno universiteto Gamtos fakultete. 1949 metais atvyko į JAV ir 1960-aisiais jis baigė Ilinojaus technologijos institutą, įgijo statybų inžinieriaus specialybę. Aštuntojo dešimtmečio pradžioje Valdas Adamkus buvo pakviestas dirbti į kuriamą JAV aplinkos apsaugos federalinės valdžios instituciją – Aplinkos apsaugos agentūrą.

V. Adamkus aktyviai dalyvavo lietuvių išeivijos visuomeninėje ir politinėje veikloje, o nuo 1972-ųjų kasmet, o kartais keletą kartų per metus atvykdavo į Lietuvą.

1998 metais V. Adamkus buvo išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentu. Šias pareigas pradėjo eiti 1998 metų vasario 26 dieną. 2004 metais Lietuvos Respublikos Seimui Rolandą Paksą pašalinus iš Prezidento pareigų, Valdas Adamkus dar kartą iškėlė kandidatūrą rinkimuose į Prezidento postą ir vėl ėmė eiti šalies vadovo pareigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi