Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.25 19:47

VU rektorius: Kenijoje profesorius uždirba daugiau nei Lietuvoje

Biudžete neišvydusi politikų žadėto atlyginimų didėjimo, sukilti žada švietimo bendruomenė. Kokiomis nuotaikomis gyvena dėstytojai ir mokslininkai LRT TELEVIZIJAI pasakoja Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas.

„Šiandien lektorius su magistro laipsniu Vilniaus universitete, dirbdamas pilnu etatu, 572 eurus. Su daktaro laipsniu – 13 procentų daugiau. Štai, nuo ko turi pradėti mūsų dėstytojas. Mūsų atlyginimai yra ne tik, kad mažiausi Europoje, bet ir vieni žemiausių pasaulyje. Afrikos šalyse, pavyzdžiui, Kenijoje, profesoriaus atlyginimas siekia 2 tūkst. dolerių „į rankas“, taip pat nemokamas būstas ir kelionė į darbą“, – pasakoja rektorius.

Vis dėlto, A. Žukauskas tikina, kad bendruomenė vis dar viliasi, kad politikai atkreips dėmesį.

„Vieno informacinių technologijų specialisto šiandien valstybės įkainotas, t. y. tiek, kiek mokama universitetui, yra 9 tūkst. eurų už 4 metų studijas. Kai per pirmus dvejus darbo metus šitas specialistas generuoja 100 tūkst. pridėtinių vertęׅ. Tai reiškia, kad dirbame 1000 proc. efektyvumu, bet kažkodėl tai nenorima atkreipti dėmesį“, – pateikia pavyzdį A. Žukauskas.

Rektorius tikina, kad galiausiai pradedama kalbėti ir apie universitetų veiklos. Anot jo, 98 proc. universiteto bendruomenės pasisako „už“ protesto akcijas, du trečdaliai sutinka juose dalyvauti, dalyvavimą remia ir studentai.

Visą pokalbį žiūrėti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“:

LRT.lt primena, kad Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) pranešė ketvirtadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) inicijuotose derybose dėl kitų metų biudžeto pozicijos nekeisianti bei besiruošianti streikui.

Profsąjunga reikalauja, kad kitų metų biudžete atsispindėtų prieš 2017 metais su Švietimo ministerija pasirašytas susitarimas dėl papildomų 117 mln. eurų švietimo darbuotojų atlyginimams.

Šiuo metu 2020 metų biudžeto projekte tam numatyta kiek daugiau nei 55 mln. eurų.

Iš lektoriaus – į troleibuso vairuotojo pareigas: VU rektorius sako, kad šešerių metų išsimokslinimas nėra vertinamas
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi