Lietuvoje

2019.11.25 10:42

Paulina Ambrasaitė. Naujoji pamokų pateisinimo tvarka: ar tikrai naudinga?

Paulina Ambrasaitė, Vilniaus universiteto Teisės klinikos konsultantė2019.11.25 10:42

Šaltasis metų sezonas atneša ne tik vėsesnius bei niūresnius orus, tačiau ir gripą, kuriuo dažniausia suserga mokyklinio amžiaus vaikai. Todėl svarbu įsidėmėti neseniai įvykusius pamokų pateisinimo tvarkos pakeitimus bei teises tėvų, kurie slaugo sergantį vaiką.

Įprastai vaiko praleistų pamokų pateisinimo tvarką nusistato pati mokykla susitarusi su tėvais. Nuo šių metų rugsėjo mėnesio įsigaliojo nauja tvarka: vaikui susirgus, nėra būtina kreiptis į mediką dėl formos 094/a formos išdavimo, pakanka pačių tėvų pranešimo.

Toks raštelis tinkamai pateisins ugdymo įstaigos nelankymą. Iš pirmo žvilgsnio sprendimas atrodo naudingas: tėvams su vaikais nereikės laukti eilėse prie gydytojo kabineto, gydytojams sumažės darbo krūvis, ypatingai sezoninio gripo laikotarpiu.

Tokiu sprendimu taip pat tikimasi, kad tėvai nepiktnaudžiaus šia savo teise, o vaikams, praleidusiems pamokas dėl ligos, yra numatyti pagalbos būdai, kurie padės pasivyti ugdymo procese praleistas pamokas.

Tačiau vaikui susirgus, jį slaugyti tenka dirbantiems tėvams ar seneliams. Tam, kad asmuo galėtų neatvykti į darbą, pasilikti slaugyti sergantį vaiką (vaikaitį) ir gauti išmoką iš „Sodros“, bus reikalingas elektroninis laikino nedarbingumo pažymėjimas, kurį išduoda tik gydytojas. Be šios gydytojo pažymos asmens neatvykimas į darbą yra nepateisinamas.

Taigi, naujoji tvarka yra tinkama ne visiems gyventojams. Slaugyti sergantį vaiką norintys tėvai, kurie dirba, vis tiek turės kreiptis į gydymo įstaigą dėl laikino nedarbingumo pažymėjimo išdavimo. Tais atvejais, kai sergantį vaiką slaugys pensijos amžiaus sulaukę seneliai arba vaikas nebus slaugomas – naujoji tvarka rūpesčius sumažins.

Pranešime pateikiama asmeninė autorės nuomonė.

VU Teisės klinika nuo 1998 m. teikia nemokamą teisinę pagalbą ir rūpinasi visuomenės teisiniu švietimu. Galite užduoti klausimus konsultantams internetinėje platformoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt