Lietuvoje

2013.01.31 07:53

Vilniuje neveikia gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema?

Andrejus Žukovskis, Diena.lt2013.01.31 07:53

Šiuo metu sostinėje nėra galiojančios sutarties su įmone, kuri pavojaus atveju būtų atsakinga už gyventojų įspėjimą ir sirenų įjungimą.

Šiuo metu sostinėje nėra galiojančios sutarties su įmone, kuri pavojaus atveju būtų atsakinga už gyventojų įspėjimą ir sirenų įjungimą.

Sutartis kurią su teleradiokompanija „Hanza“ buvo sudariusi savivaldybė baigė galioti praėjusių metų gruodžio 22 d. ir iki šiol nėra sudaryta. Tad teoriškai jeigu šiuo metu įvyktų ekstremali situacija nė viena iš mieste esančių sirenų nesuveiktų.

Tai, kad nauja sutartis nėra sudaryta patvirtino ir Vilniaus savivaldybė. Vilniaus savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas Administracinės veiklos skyriaus vedėjas  Julius Morkūnas pranešė, kad Viešasis pirkimas įvyko ir artimiausiu metu bus pasirašyta sutartis, kuris galios metus su galimybe pratęsti vieneriems metams.

„Viešasis pirkimas įvyko. Šiuo metu Savivaldybėje derinamas sutarties projektas, o po to bus pasirašyta sutartis. Ji galios 1 metus. Su galimybe pratęsti 1 metus, o po to dar vienerius metus“, – teigė J. Morkūnas.

Į klausimą „Ar suveiktų mieste ši sistema (sirenos), jeigu būtų toks poreikis?“, J. Morkūnas atsakė lakoniškai  – „taip“. Valdininkas nepaaiškino, nei kas, nei kaip įgalintų tos sistemos veikimą. Tik dar kartą patikino, kad gyventojai bus informuoti, o esant reikalui suveiks visos sirenos.

„Suveiks visos 69 sirenos. Gyventojai taip pat bus informuoti per nacionalinę radiją ir televiziją, per Radijo centrą, mobiliaisiais telefonais“, – teigė J. Morkūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.