Lietuvoje

2019.11.24 21:48

Alytaus švietimo įstaigų pertvarka piktina mokyklų bendruomenes

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.24 21:48

Alytaus švietimo įstaigų pertvarka kelia aistras. Specialia galimybių studija pasirėmusi savivaldybės darbo grupė siūlo griauti prieš tris dešimtmečius pastatytą mokyklą ir statyti mieste naują, taip pat siūloma perkelti kai kuriuos darželius. Sprendimus Alytaus politikai turėtų priimti kitų metų pradžioje.

Mokyklos bendruomenė į siūlymą nugriauti šią naujausią Alytuje, prieš tris dešimtmečius statytą Likiškėlių progimnaziją, reaguoja neigiamai. Aptvarkytai mokyklai, kurioje mokosi daugiau nei pusketvirto šimto mokinių, reikalinga renovacija.

„Turime didėjantį vaikų skaičių, mes per pastaruosius metus turime 90 mokinių daugiau, todėl jos (mokyklos – LRT.lt past.) nugriauti stiprėjanti bendruomenė nenori ir neleidžia“, – tvirtina Likiškėlių progimnazijos profesinės sąjungos pirmininkė Rimantė Adomaitienė.

Mokyklos bendruomenė piktinasi, kodėl vaikai turėtų rinktis kitas mažesnes, nesurenkančias mokinių, mokyklas. Tėvai baiminasi dėl vaikų saugumo.

„Mažoji mano dukra kiekvieną rytą atsikelia ir klausia: tėveli, pažiūrėk, ar dar nenugriovė mūsų mokyklos. Turi eit per judriausias miesto gatves į kitas mokyklas ir taip pat sugrįžti“, – pasakoja Alytaus gyventojas Linas Micka.

Grėsmė iškilo Sakalėlio pradinei mokyklai ir Drevinuko mokyklai–darželiui. Siūloma jas jungti prie Vidzgirio progimnazijos. Bendruomenės neneigia, kad pertvarka reikalinga, tačiau pasigenda dialogo su savivaldybe, o ekspertai rengusieji galimybių studiją, esą į įstaigas net neužsuko.

„Į mokyklą yra prašymų patekti mokytis daugiau negu apskritai mokykla gali net priimti. Kodėl apskritai sutikti patapti kažkieno padaliniu, ar perkelti kitur, prarandant tą savitumą ir erdvę, dėl ko tėvai renkasi tą mokyklą“, – sako „Sakalėlio“ mokyklos bendruomenės pirmininkas Edvardas Bielskis.

„Kodėl mes veiklą vykdome sėkmingai, kaip bendruomenė neturime problemų ir dabar dėl miesto problemų turime teikti pasiūlymus kaip optimizuoti, taip tai nėra sąžininga“, – teigia „Drevinuko“ mokyklos–darželio bendruomenės narė Klementina Gruzdienė.

Savivaldybės vadovai sako, kad pertvarka būtina, vaikų mažėja. Tačiau pripažįsta, kad galimybių studija neatitinka tikrovės.

„Tai buvo viešieji pirkimai, mes tą studiją paveldėjome. Pagal ją švietimo darbo grupė ir atliko savo pasiūlymus. Skaičiai, mano manymu, yra preliminarūs, jais remtis mes negalėtume“, – aiškina Alytaus vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Savivaldybė tikina, kad kol kas tai tik siūlymai, o į bendruomenių pageidavimus atsižvelgs. Pertvarkos planą politikai tikisi patvirtinti kitų metų vasarį, ji prasidėtų rugsėjį.

Plačiau žiūrėkite reportaže 17.09 min.:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.