Lietuvoje

2019.11.24 08:59

Sinoptikė: sekmadienis jau ne toks žvarbus, kitą savaitę – daugiau šilumos

atnaujinta 14.11
LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2019.11.24 08:59

Sekmadienį vėjas rims, tad jau nejausime tokios žvarbos kaip šeštadienį, o pirmadienį šalčiai po truputį ims trauktis iš šalies, sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Sekmadienio dieną kritulių tikimybė maža, tik iki vidurdienio Utenos ir Panevėžio regionuose gali iškristi pavienės snaigės, o antroje dienos pusėje kritulių tikimybė visoje šalyje sumažės iki minimumo. Pragiedrulių nedaug, temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šilumos vakarinėje šalies pusėje iki 2–3 laipsnių šalčio rytiniame pakraštyje. Vidurio Lietuvoje bus apie nulį. Vakarėjant pietryčių vėjo greitis sumažės iki vidutinio, tad tokio žvarbumo kaip šeštadienį jau nejusime.

Pirmadienį šaltis pamažu trauksis iš Lietuvos. Tiesa, naktis dar bus šalta, rytą temperatūra svyruos nuo 1 iki 5 laipsnių šalčio. Šalčiausia bus šiaurės rytiniuose rajonuose. Dieną temperatūra daug kur svyruos apie nulį laipsnių, prie jūros gali šilti iki 3 laipsnių.

Pasak sinoptikės M. Kirkliauskaitės, tiek pirmadienį, tiek antradienį žymesnių kritulių nenumatoma. Antradienio naktį temperatūra bus nuo 0 ik 3 laipsnių šalčio, o dieną vyraus silpnai teigiama temperatūra – 0–4 laipsniai šilumos. Šilčiausia bus vakarinėje šalies dalyje.

Pasak sinoptikės Alvos Nagelytės, trečiadienį iš pietvakarių atkeliaus atlydžio orai, iš pradžių su nedideliu lietumi. Naktį palis vakariniuose rajonuose, o dieną – ir visoje Lietuvoje. Nakties temperatūra jau pamažu įsivyraus teigiama – nuo 1 iki 3 laipsnių šilumos. Dieną ji kils iki 1–4, vakariniame šalies pakraštyje – iki 5–7 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį ir penktadienį atkeliaus ir gausesni lietūs, ir temperatūra dienos metu gali kilti nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos. Tačiau, anot sinoptikės, jau paskutinę lapkričio dieną po lietingos nakties rytą ims vėl plūsti sausesnis ir šaltesnis oras iš šiaurės ir pirmąją žiemos dieną sutiksime su nedideliu šaltuku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.