Lietuvoje

2019.11.23 22:41

Marijampolės valdžiai optimizuojant muziejų ir teatro veiklą, gyventojai reiškia nepasitenkinimą dėl pokyčių

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.23 22:41

Marijampolės savivaldybė optimizuoja muziejų ir teatro veiklą – taip taupo administravimo lėšų. Tačiau tam nepritaria visuomenininkai, kultūros žmonės. Dramos teatrą planuojama padaryti kultūros centro padaliniu. Prezidento Kazio Griniaus memorialinis muziejus jau prijungtas prie Marijampolės kraštotyros muziejaus. Artimiausiu metu bus jungiamos ir sporto įstaigos.

Edukacinis užsiėmimas prezidento Kazio Griniaus memorialiniame muziejuje – nemokamo moksleivių lankymosi muziejuose programos dalis. Vaikai susipažindinami su prezidento gyvenimu ir veikla. Šiemet muziejuje apsilankė apie 4 tūkst. žmonių.

Dabar muziejus prijungtas prie Marijampolės kraštotyros muziejaus. Vėliau bus įkurta nauja įstaiga –Marijampolės krašto ir prezidento Kazio Griniaus muziejus.

„Kiek jau respublikoje miestų, miestelių turi savo prezidentus, tai yra tikrai garbės reikalas. Muziejus dirbantis, trys žmonės, ir čia tokie jau dideli finansai?“ – svarsto visuomeninkė Vida Mickuvienė.

Savivaldybės vadovai tikina, kad naikinama tik pusantros pareigybės.

„Sujungę kartu šias įstaigas, padidės muziejininkų, vadovų ten nereikia. Bet mes manome, kad ten tikrai trūksta muziejininkų, kurie vestų ekskursijas, vestų renginius, tai ten ir stiprinsime“, – mano Marijampolės meras Povilas Isolda.

Marijampolės dramos teatro scenoje – ketvirtoji šiemet premjera „Kas bijo Vidžinijos Vulf“. Teatro likimas taip pat kybo ant plauko. Parengtas sprendimas teatrą prijungti prie kultūros centro. Tuomet svajonę anot teatralų, turėti profesionalų teatrą, galima užmiršti.

„Tai laukia palaipsniui tokio teatro būrelio likimas, geresnio ar prastesnio, deja, toks likimas, tai jau nebus teatras“, – LRT TELEVIZIJAI sako Marijampolės dramos teatro vadovas Romualdas Kučiauskas.

Teatras, siekdamas išsaugoti savarankiškumą, penktadaliu siūlo susimažinti kitų metų biudžetą. Savivaldybė skaičiuoja, kad teatre panaikinus 4 pareigybes, bus sutaupyta 48 tūkst. eurų. Apie 5 tūkst. marijampoliečių pasirašė peticiją, kad teatras nebūtų reorganizuojamas.

„Manome, kad tai yra labai neteisinga, nedemokratiška, su bendruomene pirmiausia reikia kalbėti apie prijungimą. Valdžiai optimizacija tapo burtažodis“, – teigia teatro jaunimo studijos vadovė Alma Vosylienė.

Savivaldybės meras sako, kad šiemet biudžete milijonu lėšų daugiau, nei planuota, tačiau pinigai reikalingi skoloms apmokėti už įrengtas sankryžas. Artimiausiu metu bus jungiamos ir sporto įstaigos.

„Mes nepajėgūs išlaikyti tiek vadovų, tiek administracijų, dėl to bandome, kad nenukentėtų kultūra, veikla, tos paslaugos, kurios tiesiogiai žmones liečia, bandom taupyti „ant valdymo“, – supažindina Marijampolės meras.

„Per visą planuojamą sutaupymą ir kultūros, ir sporto įstaigų, tai sudaro apie 0,3 proc. biudžeto. Tai labai menki pinigai“, – antrina Marijampolės savivaldybės tarybos opozicijos narys Kęstutis Traškevičius.

Ar dramos teatras taps kultūros centro padaliniu, bus sprendžiama pirmadienį.

Plačiau – reportaže nuo 12.02 min.:

Panorama. „Dovana“ Lietuvos kariuomenei: šventės išvakarėse – politikų siūlymai apkarpyti gynybos finansavimo didinimą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.