Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.23 14:54

Lietuvos kariuomenės diena Vilniuje paminėta iškilminga karių rikiuote

ELTA 2019.11.23 14:54

Vilniaus Katedros aikštėje, minint atkurtos Lietuvos kariuomenės 101-ąsias metines, šeštadienį įvyko iškilminga karių rikiuotė.

Renginyje su kovinėmis vėliavomis išsirikiavo visų Lietuvos kariuomenės pajėgų ir dalinių būriai, į bendrą rikiuotę stojo ir NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujančių šalių atstovai, taip pat Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadoje LITPOLUKRBRIG tarnaujantys kariai bei Lietuvoje dislokuoto JAV kariuomenės bataliono karių būrys.

Žinios. Savaitgalį su 1863–1864 m. sukilėliais galima atsisveikinti Rasų kapinių koplyčioje: žmonės čia plaukia su vėliavomis

Karius pasveikino Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys. Šventę, kaip skelbiama Lietuvos kariuomenės pranešime, stebėjo gausus būrys žvarbaus oro nepabūgusių vilniečių ir miesto svečių.

„Valstybės gynyba yra ne tik kariuomenės ar politikų, bet visų mūsų atsakomybė. Niekas negins mūsų, jei patys nesiginsime“, – sveikinimo kalboje pabrėžė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Ministras džiaugėsi, kad šiandien Lietuvos kariuomenė turi didelę visuomenės paramą, o pačiuose kariuose jis mato didelę motyvaciją ir stiprų karinį pasirengimą.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, sveikindamas karius, pabrėžė, kad „šiandien Lietuvos kariuomenės kovinė galia išaugo – įsigyjame naujos karinės technikos ir ginkluotės, kurią valdo motyvuoti kariai. Tačiau Lietuvos kariuomenės galia priklauso ne vien tik nuo įrangos kokybės ir kiekio. Mūsų dar laukia atkaklus ir ištvermingas kasdienis darbas, kad visos naujovės, visa nauja ginkluotė ir technika veiktų kaip darnus, nestringantis mechanizmas. Tai yra mūsų ateitis, kai kariai turės praleisti daug laiko mokydamiesi, treniruodamiesi ir įsisavindami naujus gynybinius pajėgumus.“

Renginio svečius skrydžiu virš Vilniaus pasveikino NATO oro policijos misiją atliekantys Danijos ir Belgijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvai F-16 „Fighting Falcon”. Pasibaigus rikiuotei kariai iškilmingai nužygiavo Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės.

Įsakymas dėl Lietuvos kariuomenės atkūrimo buvo pasirašytas 1918 m. lapkričio 23 d. ir ši data yra minima kaip Lietuvos kariuomenės diena. Jos metu kasmet yra organizuojami iškilmingi renginiai ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi