Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.23 13:48

Socialdemokratai nepalaiko biudžeto projekto ir reikalauja vykdyti profsąjungoms duotus pažadus

Dainora Karklytė, ELTA 2019.11.23 13:48

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba, šeštadienį Vilniuje vykusio posėdžio metu priėmė rezoliuciją dėl viešojo sektoriaus, kuria informuoja, kad nepalaiko Vyriausybės dabar teikiamo kitų metų biudžeto projekto, nes nėra laikomasi pažadų, duotų profesinėms sąjungoms.

Socialdemokratų Tarybos pasirašytoje rezoliucijoje primenama, kad 2019 m. liepos 10 d. Vyriausybė su profesinėmis sąjungomis pasirašė „2020 metų nacionalinę kolektyvinę sutartį“, kurioje apibrėžtas sistemiškas atlyginimų viešojo sektoriaus darbuotojams kėlimas.

Teikiama rezoliucija LSDP taip pat informuoja, kad dėl įsipareigojimų profsąjungoms nesilaikymo socialdemokratai nepalaiko šiuo metu Vyriausybės teikiamo kitų metų biudžeto projekto.

„(Partija. – ELTA) nepritaria dabar siūlomam 2020 metų biudžeto projektui ir reikalauja įtraukti valstybės prisiimtus įsipareigojimus viešojo sektoriaus darbuotojams ir įgyvendinti 2020 metų nacionalinės kolektyvinės sutarties nuostatas“, – rašoma rezoliucijoje.

Rezoliucijoje taip pat išreiškiamas palaikymas streikuoti ketinantiems ugniagesiams, mokytojams, dėstytojams, mokslininkams.

„Nedidinant atlyginimų viešojo sektoriaus darbuotojams ir negerinant jų darbo sąlygų kyla grėsmė švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos, priešgaisrinės apsaugos ir kitų viešųjų institucijų tolesniam efektyviam veikimui ir ateičiai“, – teigia socialdemokratai, ragindami Vyriausybę laikytis duotų pažadų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi