Lietuvoje

2019.11.23 10:00

Vilniuje žaibiškai užgeso vos metukų mergaitės gyvybė, medikai aiškinasi mirties priežastis

LRT.lt 2019.11.23 10:00

Socialiniuose tinkluose pasirodė informacija, kad Vaikų ligoninėje Vilniuje nuo meningokokinės infekcijos mirė mažametė mergaitė, kuriai buvo vos metukai. Žmonės apgailestavo, kad mergaitės gyvybę pasiglemžė klastinga infekcija, nors ji neva buvo skiepyta.

LRT.lt susisiekė su Vaikų ligonine. Ligoninės atstovė Jolanta Normantienė patvirtino, kad mergaitė mirė, tačiau sakė, kad kol kas mirties priežastis nėra iki galo aiški.

„Kad vaikas mirė nuo meningokokinės infekcijos buvo tik pradinis pranešimas, neatlikus tyrimų. Jis mirė ne nuo meningokokinės infekcijos, o nuo pneumokokinės infekcijos. Tyrimai, kurie patikslina sukėlėją, užtrunka, pirmadienį žinosime tiksliai“, – LRT.lt sakė ji.

Anot jos, mirties priežastis yra žaibinis sepsis: „Jo sukėlėjai gali būti kelių rūšių. Gali būti ir meningokokas ir pneumokokas. Sukėlėjas bus patikslintas, atlikus tyrimus.“

Nuo meningokokinės infekcijos mirusiųjų per vieną parą atvejai yra laikomi žaibiniu sepsiu. Meningokokinis žaibinis sepsis prasideda, kai bakterinė infekcija, įveikusi visus organizmo atsparumo barjerus, patenka į kraują ir išnešiojama į visus organus. Pakenkiama antinksčiams, prasideda jų funkcijos, reguliuoti kraujo spaudimą, nepakankamumas.