Lietuvoje

2019.11.23 07:00

Kovoje dėl populiariausiųjų vardo konservatoriai išlieka lyderiai

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2019.11.23 07:00

Politinių partijų reitingo viršūnėje karaliauja tos pačios dvi partijos, tačiau Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai išlaiko lyderių poziciją ir dar labiau įsitvirtina, LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

„Jie buvo pirmoje vietoje ir praeitą, ir užpraeitą kartą. Dabar jie tik dar labiau įsitvirtino ir šiek tiek pakilo. Galima sakyti, kad jie yra be konkurencijos“, – tikina sociologas.

Už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus balsuoti ketina 16,9 proc. apklaustųjų. Spalį jų reitingas siekė 15,6 procento.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra antra populiariausia partija Lietuvoje, ją palaikytų 11,1 proc. respondentų.

Trečioje ir ketvirtoje vietose reitingų lentelėje yra įsikūrę socialdemokratai bei Darbo partija su 8,2 ir 8,1 proc. reitingais (spalį – atitinkamai 6,8 ir 5,4 proc.). Pasak sociologo, visuomenės pasitikėjimas abejomis politinės jėgomis auga ir yra panašus.

„Skirtumas tarp socialdemokratų ir Darbo partijos yra labai nedidelis“, – teigia sociologas.

Toliau rikiuojasi Liberalų sąjūdis, surenkantis beveik 8 proc. nuo balsuojančiųjų ir beveik 5 proc. nuo visų gyventojų.

Populiariausių partijų dešimtuką užbaigia „Tvarka ir teisingumas“ (lapkritį ir spalį atitinkamai 4,4 ir 4,8 proc.), „Centro partija – Gerovės Lietuva“ (2,8 ir 2,7 proc.), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (2,4 ir 3,3 proc.), Lietuvos lenkų rinkimų akcija- Krikščioniškų šeimų sąjunga (2,1 ir 1,8 proc.) bei Laisvės partija (1,9 ir 2,2 proc.).

Pasak sociologo, sparčiai krenta „Tvarkos ir teisingumo“ reitingas, tačiau ši partija vis dar pereina 5 proc. barjerą. „Pas juos vis kažkas verda, keičiasi“, – sako V. Gaidys.

5 proc. barjerą, V. Gaidžio teigimu, greičiausiai pereitų ir Lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga.

„Jie yra labai aktyvus, turi apie 5 proc. ir visada praeina reikiamą barjerą“, – teigia „Vilmorus“ vadovas.

Kitoms partijoms, anot sociologo, pereiti 5 proc. barjerą šiuo metu būtų sunkoka.

„Matyt, dėl to Seime buvo svarstoma nuleisti kartelę iki 4 proc. [...] Tada gerokai padaugėtų partijų ir norinčiųjų“, – atkreipia dėmesį V. Gaidys.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt